ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ

Хилал Беќири од трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Гостивар: Едно Општество за сите не е само решение за многу деструктивни појави во земјата, туку е и инвестиција за напредок и социјален развој

Платформата и програмата на СДСМ „Едно Општество за сите“ како авангардна платформа на Западниот Балкан не е само решение за многу деструктивни појави во земјата, но истовремено е и инвестиција за напредок и социјален развој, истакна , Хилал Беќири, членка на Извршниот одбор на ОО СДСМ Врапчиште на граѓанската трибина на СДСМ „Најдоброто за нашата општина“ во Гостивар.

Таа додаде дека национализмот, популизмот, крајната десница, до ден-денес продолжуваат да бидат предизвик за западниот свет и пошироко, а ние во нашата земја, во Северна Македонија, плативме висока цена веќе три децении за овие деструктивни појави на национализам и деструктивен популизам.

Глобалните феномени не треба да се заборават и воопшто не треба да се плашиме од глобално размислување, но овие феномени бараат конкретно локално дејствување, почнувајќи од нашата Општина, истакна Беќир.

Изреката „Mисли глобално, но дејствувај локално“ најдобро го опишува овој настан што се одржува денеска во Гостивар, во пресрет на локалните избори, нагласи Хилал Беќир, додавајќи дека „Најдоброто за нашата општина“, зборува дека треба да се дејствува локално, а платформата на СДСМ е многу напредна во овој поглед, во споредба со сите други политички субјекти.

Конкретната прагматична акција била и продолжува да биде филозофија што го карактеризира СДСМ, и оваа максима е дополнителна мотивација за моето вклучување и за многу други млади луѓе во рамките на СДСМ, порача членката на ИО на ОО СДСМ Врапчиште, Хилал Беќир на граѓанската трибина „Најдоброто за нашата општина“ во Гостивар.

loading...

https://animedao.nl free anime. Watch Kyokou Suiri Mini Anime Episode 14

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Denpa Onna to Seishun Otoko Menu Episode 14

Watch anime online for free at AnimeFreak one piece animefreak. Pokemon: Pikachu's Ghost Festival! Episode Full

KissAnime Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/kissanimemx