ЗОШТО ОВОЈ ЧОВЕК ТОЛКУ ГО МРАЗИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: КАМЧЕВ БАРА НИЕ ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ ДА МУ ГИ ВРАТИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КОИ ГИ ПОТКУПУВАЛ БОКИ И КАТИЦА ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР?!?!
ЗОШТО ОВОЈ ЧОВЕК ТОЛКУ ГО МРАЗИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: КАМЧЕВ БАРА НИЕ ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ ДА МУ ГИ ВРАТИМЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА СО КОИ ГИ ПОТКУПУВАЛ БОКИ И КАТИЦА ЗА ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР?!?!
Мицкоски со старите финти на Груевски, прави обид за пуч во ЛДП, реагираат од партијата
Мицкоски со старите финти на Груевски, прави обид за пуч во ЛДП, реагираат од партијата
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ИМА МНОГУ ЧУДНИ РАБОТИ ВО НАШЕТО СУДСТВО, ЗОШТО МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ МОЖАТ ДА СИ ЈА КУПАТ СЛОБОДАТА СО БРДО ПАРИ, А ОБИЧНИОТ НАРОД КОН Е СИРОМАШЕН СКАПУВА ПО ПРИТВОРИ?
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ИМА МНОГУ ЧУДНИ РАБОТИ ВО НАШЕТО СУДСТВО, ЗОШТО МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ МОЖАТ ДА СИ ЈА КУПАТ СЛОБОДАТА СО БРДО ПАРИ, А ОБИЧНИОТ НАРОД КОН Е СИРОМАШЕН СКАПУВА ПО ПРИТВОРИ?
Грковска-Брнз: Продолжува поддршката и соработката за унапредување на демократските процеси и стратешките реформи
Грковска-Брнз: Продолжува поддршката и соработката за унапредување на демократските процеси и стратешките реформи
ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОВАЧЕВСКИ ДЕЛУВА КАКО ПОЛИТИЧАР БЕЗ ЕМОЦИИ, КОНТРАСТ ОД ТОА ШТО БЕШЕ ЗАЕВ, А ЗА ПРОФЕСОРОТ ТУПАНЧЕВСКИ ИМАШЕ ПОФАЛБИ ДУРИ И ОД ВМРО ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ШТО ЗА МЕНЕ Е ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ
ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОВАЧЕВСКИ ДЕЛУВА КАКО ПОЛИТИЧАР БЕЗ ЕМОЦИИ, КОНТРАСТ ОД ТОА ШТО БЕШЕ ЗАЕВ, А ЗА ПРОФЕСОРОТ ТУПАНЧЕВСКИ ИМАШЕ ПОФАЛБИ ДУРИ И ОД ВМРО ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ШТО ЗА МЕНЕ Е ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ
(ВИДЕО) БРАВО МВР, ИСКОНТРОЛИРАНИ 600 АВТОБУСИ И КОМБИЊА - Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава
(ВИДЕО) БРАВО МВР, ИСКОНТРОЛИРАНИ 600 АВТОБУСИ И КОМБИЊА - Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз на територија на цела држава
(ВИДЕО) ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОЛКУ ПОВЕЌЕ ЧЕКАМЕ СО РЕШЕНИЕ СО БУГАРИЈА ТОЛКУ ЌЕ БИДЕ ПОЛОШО ЗА НАС
(ВИДЕО) ПРОФЕСОР МАРКОВИЌ: КОЛКУ ПОВЕЌЕ ЧЕКАМЕ СО РЕШЕНИЕ СО БУГАРИЈА ТОЛКУ ЌЕ БИДЕ ПОЛОШО ЗА НАС
Герасимовски – Силвестри: Италијанскиот да се изучува во училиштата во Центар
Герасимовски – Силвестри: Италијанскиот да се изучува во училиштата во Центар

ХИСТЕРИЧНО ЛУДИЛО ВО ЗЕМЈАВА: НОВИНАРИТЕ И МРЧАТОРИТЕ ПО БРЗА ПОСТАПКА ГО ОБВИНИЈА, ГО ОСУДИЈА И ГО ИЗБЕГАА ДРАГИ РАШКОВСКИ!

Бреј брееј бреееееј….

Кое лудило е вмровската машина за лажни вести во спрега со полудената и тотално скрената и одлепена твитер и фејбук орда која само чека некко да го растргне како свиња мрсан џак!

Ееееј истите тие кои и ден денеска не убедуваат дека или не го чуле бомбите на Заев или пак дека биле сечени или лепени и чекале уште да видат дали Груевци се виновни или не, значи имало презумција на невиност, истите тие за само 3 дена го обвинија, го осудија, го поминаа сите жалбени постапки и дури го избегаа пусти Рашко, демек збришал да не лежи затвор?!?!

А тоа ниту истрага нема, нема ниту пред истрага а камо ли да има истрага, па обвиниение, па судење, па жалби па тек Рашко да бега ако веќе дојде НОЖ ДО КОСКУ?!?!

Ама не бе, хистеријата во земјава е доведена до кулминација до тоталано лудило!

Оваа земја се нема изгледа навикнато на ТОТАЛНА ДЕМОКРАТИЈА и изгледа не знае што да прави и со себе и со таа демократија кога веќе е слобода и може да прави и коментира и обвинува кој што сака колку сака каде сака и за што и да сака…

И сега имаме едно обратно лудило, во Груевизмот сите се правеа луди иако пред очи им беше криминалот, сега пак обвратно, сите би да сечат глави само затоа што некој тамо во ВМРО ДПМНЕ денеска решил таа и таа тема да се тркала за сите да заборавиме колку Мицковски е ДИБИДУС за политика.

Па денеска го кољаме Николовски за путерот, вчера го голевме Рашко за софтверот, утре ќе го кољаме Заев што се јавил на Деве Баир, завчера го колевме Филипче што пробал да набави вакцини преку Хонг Конг по цена ДАЈ ЖИТИ СЕ АМАН ЗАМАН НАРОД УМИРА, пред тоа го кољавме ова пеачот што во спот имал слика која заличува на бугарско знаме и така до бескрај додека не скренеме сите ментлано…

Што бидна со чекај бе може брзаме, дај да чуеме што ќе каже човекот, па ај да не судиме површно, дај да почекаме нешто истрага ова она бутур?!?!

Еве ај за Рашко пак да збориме. Што е крив човекот? Направил тендер, значи тендер, на кој имало наддавање кој ќе го направи сотверот поефтино и победила тазе формирана фирма. И што ако е тазе, нели сакаме старт апи, сите ли да се од 90-та формирани?!?!

Битно е сотверот е направен. Не се користел, епа нормално, требало да фрчат казни автоматски, тоа ли го сакаме сега во корона, компјутерот на сите да ни прати казни покрај тоа што едвај во кризава крај со крај сврзуваме?!?! И што има везе ако некој месец стоел без да се користи, па тое не се домати да скапат?!?! Ниту пак е хардвер да рѓоса? Тоа е бе луѓе софтвер, програмче, напипишано во ворд документ, тоа може да стои 1000 години. И софтверот е направен прилично ефтино, за 80 000е, па досега таквите сотвери вмровците ги правеа за по над 1 милион евра, кого сакате прашајте…

Рашко имал патент за такво решение. Да имал, но тоа требало некој да седне и да го испрограмира. Рашко има 10 патенти за се и сешто од поврат на ДДВ до попис со фингерпринт, едноставно човекот има идеи како да се подобри државната бирократија и за тоа човекот си напишал патенти, но сепак продажбите се на тендери на јавни набавки нема договори во четири очи, пазарот одредува колку ќе чини нечиј труд и тој е платен со пазарни цени.

Овде нема пљачка на народни пари затоа што нема вештачко билдање на цени нема договори во четири очи, нема лажно купување на нешто што не постои, нема мито нема корупција нема проценти, зошто е оваа паника?! Зошто е Драги Рашковски упорно набоден на колец од јавноста, дали тоа дека е малце арогантен и што е Албино толку ги вади луѓето од такт?!?!

Отишол и Мексико на одмор… Абе со свои пари кај сака нека иде, вели три години со сопругата штеделе за ваков одмор, моженби цел живот тоа го сонувале и еве им млади конечно да им се оствари. Па сите ние си имаме соништа за патување на егзотични места и тоа сите верувам еден ден ќе ни се оствари ако работиме напорно, сме успешни, како што е тоа Драги Рашковски…

п.с И колку бе ќе му траат тие 80 000е во Мексико, еве нека се и пола од сите тендери што ги зела таа фирма, значи нека се и 200 000е, колку ќе му траат тие пари во Мексико, 5 – 10 години? И после што ќе прави Рашко во Мексико, од професор и владин секретар ќе треба да биде шанкер или бармен или кувар во некој ресторан… За да бегаш така во други земји треба да си или хирург па вечно да живееш како бог или па да имаш украдено над 10 милиона евра затоа што неколку милиона ќе треба да дадеш на земјата домаќин т.е на актуелната власт за да не те екстрадира… Сирот Рашко нема поптишано толку договори за 10 милиона не па да ги украде а со ваква јавност он не може до Мексико да отиде на раат со свои пари не па пари да украде, тоа беше можно во Груевизмот со зачмаена јавност и замолчени медиуми и власт која краде избори 10 пати по ред, тогаш беше времето на ГОЛЕМАТА ПЉАЧКА!!!

loading...

animedao. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime dao AnimeDao Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeDao Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 139

Redo of Healer Episode 11

anime website AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

AnimeDao Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 10