Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ПАНИКА ВО СКОПЈЕ: Дојава за бомба во МНТ, итно евакуирани сите институции, сообраќајот блокиран
ПАНИКА ВО СКОПЈЕ: Дојава за бомба во МНТ, итно евакуирани сите институции, сообраќајот блокиран
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЖЕСТОКО ДО МИЛОШОСКИ: Одвратен е начинот како вмровските пулени се радуваат на бугарското вето
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЖЕСТОКО ДО МИЛОШОСКИ: Одвратен е начинот како вмровските пулени се радуваат на бугарското вето
НЕМА ПОГОЛЕМА ГНИДА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАК ПОЛИТИКАТА ОД АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Oтишол во Вашингтон да лобира Северна Македонија да не започне преговори за членство во ЕУ
НЕМА ПОГОЛЕМА ГНИДА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАК ПОЛИТИКАТА ОД АНТОЊО МИЛОШОСКИ: Oтишол во Вашингтон да лобира Северна Македонија да не започне преговори за членство во ЕУ
ЗАЕВ: СИЛНА ПОДДРШКА ОД ИТАЛИЈА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ
ЗАЕВ: СИЛНА ПОДДРШКА ОД ИТАЛИЈА ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ

Хоџа: Немаме ништо против Алтернатива да биде дел од Владата, дури и да гласа за Арифи

Во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 вечерва гостуваа министрите во Владата од ДУИ и Беса, Крешник Бектеши и Арјанит Хоџа. Фокусот на поголемиот дел од дебатата беше на Тетово, каде кандидатите на двете партии ќе се борат за градоначалничкото место во вториот круг од локалните избори.

Бектеши упати сериозни обвинувања до Алијанса за Албанците, критикувајќи го Арбен Таравари дека ги повикува гласачите на партијата да гласаат за кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, наместо да дадат поддршка на ДУИ.

Тој вели дека исто така нема ништо против доколку Алтернатива се приклучи на постоечкото владино мнозинство.

На ова реагираше Хоџа од Беса, кој рече дека Алтернатива има мал број на гласови во Тетово, но доколку сакаат можат да ја гласаат кандидатката за градоначалничка Теута Арифи и преку таа „врата“ да влезат во Влада, и Беса, исто така, нема ништо против тоа.

Хоџа рече и дека Беса „не му се лути на премиерот Зоран Заев“ за изјавата дека СДСМ нема да поддржи ниту еден кандидат во Тетово, туку граѓаните ќе гласаат по свое убедување.

loading...

Mysterious Play OVA (Dub) Episode 3

Website https://aniwatch.pro: Watch City Hunter '91 aniwatch Episode 13 watch anime free

Website https://animekisa.in: Watch Symphogear XV animekisa Episode 13 animekisatv

Watch anime online for free at TwistMoe anime websites

Animepahe: Guilty Crown Locus: Reassortment anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime free