(ФОТО + ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ФОТО + ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО, ВКУПНО ОНЛАЈН КОН СТРАНСТВО СМЕ ПРОДАЛЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ ВО ВРЕДНОСТ НА 16 МИЛИОНИ ЕВРА
НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО, ВКУПНО ОНЛАЈН КОН СТРАНСТВО СМЕ ПРОДАЛЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ ВО ВРЕДНОСТ НА 16 МИЛИОНИ ЕВРА
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ ДИЛЕРИ НА МАРИХУАНА ВО ГОСТИВАР
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ ДИЛЕРИ НА МАРИХУАНА ВО ГОСТИВАР
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА БИДИ И ТИ ДЕДО МРАЗ НА ЗДРУЖЕНИЕТО ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ „ЗА ТЕБЕ – 4U“ Diners Club со најголема донација за кампањата

Има ли нешто поубаво од вакви предновогодишни моменти? 😍
Дечки, вчеравечер ја заокруживме новогодишната кампања „Биди и ти Дедо Мраз“ и поделивме најпрекрасни подароци! 🎁🎅🏻
На нашите пријатели од:
UTMS Skopje
Diners Club International
dm drogerie markt Makedonija
Наше Tакси (Nase Taxi)
Kinosens 7D -Skopje
Coach Josif и
Александра Трпеска
Supreme Nails, им доделивме благодарници за несебичната поддршка за реализација на оваа кампања.
Плус, си го одбележавме и нашиот втор роденден! 🥳
Посебно ќе ги споделиме сите општествено одговорни компании и индивидуалци, со детали што сѐ нѝ донираа. ❤️

Компанијата Diners Club Македонија донираше најголем број пакети со храна, мали кујнски апарати и средства за лична хигиена на Здружението за млади без родители „ЗА ТЕБЕ – 4U“, како дел од новогодишната хуманитарна кампања „Биди и ти Дедо Мраз“ во организација на здружението.

– Како компанија сме особено среќни што на овој начин, во пресрет на новогодишните празници, имавме можност да ги израдуваме младите луѓе од здружението „ЗА ТЕБЕ – 4U“. Преку оваа донација, сакаме да дадеме придонес за унапредување на квалитетот на живот на младите луѓе во социјален ризик во земјава, кои се интегрален и особено вреден дел од нашето општество. Веруваме дека континуираната поддршка на заедницата и реализацијата на општествено одговорни активности се од исклучителна важност и остануваме посветени на нашата мисија да бидеме пример и за останатите чинители во бизнис секторот во земјава, бидејќи само заеднички, преку помагање онаму кадешто е најпотребно, можеме да направиме трајна позитивна промена во средината во која делуваме – изјавија од Diners Club Македонија.

На свеченото дарување со кое се затвори втората по ред „Биди и ти Дедо Мраз“ кампања во организација на „ЗА ТЕБЕ – 4U“, донаторите имаа можност да се запознаат со штитениците на здружението за кои беа наменети новогодишните подароци, а воедно беа наградени со благодарници за пружената поддршка за реализација на кампањата.

Претседателката на здружението „ЗА ТЕБЕ – 4U“, Цеце Николова, истакна дека оваа кампања е вистински начин да се заокружи една успешна година за здружението и со хуманитарна поддршка да се израдува една категорија на граѓани за кои ваквата помош е и повеќе од добредојдена.

– Се радуваме што и оваа година успешно ја реализиравме кампањата „Биди и ти Дедо Мраз“, благодарение на нашите партнери, индивидуалци и општествено одговорни компании. Diners Club Македонија како најголем донатор даде навистина значаен придонес за оваа кампања и се надеваме дека ова е само почеток на една долга и успешна соработка – рече Николова.

Инаку, здружението „За тебе – 4U“ формирано во текот на минатата година од деца без родители за деца без родители има за цел да им помогне на младите од социјален ризик да станат дел од општеството како одговорни луѓе, пружајќи им помош и поддршка преку различни активности прилагодени на нивните потреби, меѓу кои обезбедување сместување за младинците кои немаат дом, организирање доедукации, обуки и семинари за отпочнување на нивниот кариерен пат, можност за учество во разни работилници, обезбедување летни одмори и слично.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animes online AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime

AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

anime freak site Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 11

free anime AnimeFreak Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway