СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје

И ДА ИМА ВЕТО, РАЗГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ЌЕ ПРОДОЛЖАТ ЗА ДА НЕМА ПРЕЧКИ СЛЕДНОТО ЛЕТО, ВЕЛИ ЗАЕВ

Заев кажа дека Владата е подготвена да ги објави записниците за петте историски личности, за да испратиме порака дека со тоа почнува процесот на имплементација на договореното меѓу Македонско-бугарската комисија.-Заев и Борисов. (Фото: СДК.МК)

Премиерот Зоран Заев вели дека без разлика дали Бугарија ќе ја блокира првата Меѓувладина конференција, разговорите и понатаму ќе продолжат за да се најде решение до следниот момент.

„Треба да продолжат разговорите со Бугарија без разлика на исходот на министерскиот совет на ЕУ на 8 декември. Треба да продложиме да градиме пријателска атмосфера и да ги решаваме проблемите, па и овој проблем кој се појави пред кратко време. И овие денови целиот владин тим прави напори да се изнајдат решенија, иако јасно објаснивме и го подготвиме народот дека постои можност да не се усвои преговарачката рамка. Сепак стратегија на државата е дека треба да разговараме, во најмала рака да создаваме атмосфера и да отстрануваме пречки за следното лето, да правиме максимални напори до следниот момент“, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање на промоција на фотонапонска централа на ЕВН Македонија во Неготино.

Заев рече дека им гарантира на граѓаните дека никој не преговара за македонскиот идентитет и јазик. Тоа е наше право на самоопределување рече тој и се што е поврзано со тоа прашање е конечно да се симне билатералната спогодба со Бугарија, да зборуваме за македонски јазик согласно Уставот на Северена Македонија и бугарски јазик согласно уставот на Бугарија.

Во однос на работата на македонско-бугарската комисија за историски прашања Заев кажа дека работата тргнала и состанокот се одвива во пријателска атмосфера.

„Комисијата од 14 записници има решено три, со очекување денеска да се решат останатите 11. Нашата Влада е подготвена да ги објави записниците за петте историски личности, за да испратиме порака дека со тоа почнуваме со процесот на имплементација на договореното во учебниците за 2021-2022 година“, рече Заев.

loading...

AnimeDao animedao re zero: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 4

GoGoAnime dubbed anime: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://gogoanime.be/m/0Dyk) Episode 25