Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

И ГОЛЕМАТА И НАПРЕДНА ЕУ ВЕЛЕСИЛА ФРАНЦИЈА ИМА НЕБАЊАТИ – ПОТОЧНО 200 000 НА БРОЈ ОД 67 МИЛИОНИ ПОПУЛАЦИЈА

Илјадници лица и денеска протестираа во неколку француски градови поради здравствените пропусници за ковид-19, што сега се задолжителни за пристап до рестораните и кафулињата, културните и спортски настани и патувања.

Шести викенд по ред илјадници француски демонстранти излегоа на улиците во знак на протест против здравствените пропусници воведени од владата, за кои тие велат дека се закана за нивните слободи.

Во Париз, четири групи организираа четири различни протести, а над 200 митинзи се одржаа во другите француски градови, додека минатата недела на улиците излегоа повеќе од 200.000 лица, пренесуваат американските медиуми.

Пропусницата, која е проширена верзија на патоказот на Европската унија за ковид-19, стапи во сила во понеделникот, на 9 август, и е задолжителна за пристап до јавни простори. Оваа здравствена пропусница овозможува пристап до меѓуградските возови и авиони само за вакцинираните лица и луѓето кои можат да докажат дека имаат негативен тест на коронавирусот.

Со неа се потврдува дека луѓето се целосно вакцинирани, дека имаат негативен тест за ковид-19 или дека неодамна ја прележале болеста, и според законот со кој се воведени, за здравствените работници крајниот рок да се вакцинираат е 15 септември или тие ќе биде суспендирани.

И покрај протестите, анкетите покажуваат дека повеќето Французи ги поддржуваат здравствените пропусници, а милиони граѓани ја примиле првата вакцина откако францускиот претседател Емануел Макрон ја објави мерката на 12 јули.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Love♥Love? animefreak Episode 9 watch animes

Website https://animekisa.in: Watch Battle Royal High School (Dub) animekisa Episode Full dubbed anime

Website https://animepahe.cc: Watch Loveless (Dub) animepahe Episode 12 gogoanime

Website https://animeflv.uk: Watch Golgo 13 animeflv Episode 50 anime stream

Youmagine: https://www.youmagine.com/gogoanimelol/

Yoomark: https://yoomark.com/users/kissanimemx