ПОКАЗНА ВЕЖБА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ВО ПРОБИШТИП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ НАБАВКА НА НОВО ПРОТИВПОЖАРНО ВОЗИЛО КОЕ ЌЕ ПРИСТИГНЕ СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ
ПОКАЗНА ВЕЖБА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ВО ПРОБИШТИП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ НАБАВКА НА НОВО ПРОТИВПОЖАРНО ВОЗИЛО КОЕ ЌЕ ПРИСТИГНЕ СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ
Митева и Пецаков од ВМРО ДПМНЕ учесници на програма која промовира одржлива професионална врска и пријателство помеѓу Република Македонија и САД
Митева и Пецаков од ВМРО ДПМНЕ учесници на програма која промовира одржлива професионална врска и пријателство помеѓу Република Македонија и САД
Е ВАКА НЕ ЛИЧИ, КАКО ШТО СМЕ БИЛЕ СО ВЕКОВИ БРАЌА: Бугарскиот министер за одбрана Заков со највисоки државни почести ја пречека македонската колешка Петровска
Е ВАКА НЕ ЛИЧИ, КАКО ШТО СМЕ БИЛЕ СО ВЕКОВИ БРАЌА: Бугарскиот министер за одбрана Заков со највисоки државни почести ја пречека македонската колешка Петровска
Петров: Нашето место е во ЕУ и нема да дозволиме да бидеме предмет на уцени и малтретирање
Петров: Нашето место е во ЕУ и нема да дозволиме да бидеме предмет на уцени и малтретирање
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА ГО ПОФАЛИ ПРЕМИЕРОТ: Ковачевски е многу коректен политичар, со висока демократска свест
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА ГО ПОФАЛИ ПРЕМИЕРОТ: Ковачевски е многу коректен политичар, со висока демократска свест
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА: СЕ ОБИДОВМЕ ДА ВОСПОСТАВИМЕ СОРАБОТКА СО СДСМ, БЕВМЕ ОДБИЕНИ
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА: СЕ ОБИДОВМЕ ДА ВОСПОСТАВИМЕ СОРАБОТКА СО СДСМ, БЕВМЕ ОДБИЕНИ
Тактичко-показна вежба и промоција на опрема - одбележан Денот на пожарникарите во Делчево
Тактичко-показна вежба и промоција на опрема - одбележан Денот на пожарникарите во Делчево
БРАВО: Ново училиште во Долно Блаце, од септември децата нема да учат во Косово
БРАВО: Ново училиште во Долно Блаце, од септември децата нема да учат во Косово

И КОЦЕ ЖУТА ЧИЗМА БИЛ ВМЕШАН ВО КРИМИНАЛИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ – СВЕДОК ВО ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО: КОЦЕ МИ РЕЧЕ ДА ДОНИРАМ 5000е ЗА ВОЗВРАТ ЌЕ МИ ДАДЕЛЕ ТЕНДЕРИ!

Двајца кои донирале пари во ВМРО-ДПМНЕ во 2006 и во 2010 година денеска, како последни сведоци на обвинителството, сведочеа во случајот „Плацови на Водно“.

Едниот сведок, Драги Огњаноски од градежна фирма во Скопје, кажа дека во 200 година, пред ВМРО-ДПМНЕ да ја преземе централната власт, донирал 300 000 денари, откако тоа од него го побарал Коце Трајановски.

“Тогаш ми се јави Коце Трајановски, тогашен градоначалник на Гази Баба, бидејќи ние сме градежна фирма и сме работеле со општини и инстиции. Општината ми должеше пари, а господинот Коце Трајановски ми се јави и ми побара да уплатам донација на партијата, за сметка на тоа ако дојдат на власт нема да имаме никакви проблеми и ќе помагаат што може да помогнат – рече сведокот.

Трајановски, според исказот на сведокот, го одвел во старата жолта зграда на ВМРО-ДПМНЕ, каде што тој и ги дал парите на Гордана Јанкулоска, која тогаш беше генерален секретар на партијата.

-Парите ги предадов на Гордана Јанкулоска. Ми дадоа каса прими – рече сведокот.

На прашање на одбраната дали за ваквото однесување на Коце Трајановски пријавил некаде, сведокот одговори дека не пријавил.

Претходно, за донации во ВМРО-ДПМНЕ, сведочеше и членка на партијата од Гази Баба, која била советник во оваа Општина во периодот од 2009 до 2013 година. Во сведочењето кое траеше неколку минути, таа кажа дека во 2010 донирала 200 000 денари во еден наврат, а во втор наврат со сопругот донирале 60 000 денари кои ги имале како заштеда.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch app AniWatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

ani watch app My Hero Academia Season 5 (Dub)

english dubbed anime Kiss x Sis (TV)

Komi Can’t Communicate Episode 3

watch subbed anime Josee, the Tiger and the Fish

tải go88