АД ЕСМ ДОДЕЛИ 6 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ ОД ПРВА ГОДИНА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ
АД ЕСМ ДОДЕЛИ 6 СТИПЕНДИИ НА СТУДЕНТИ ОД ПРВА ГОДИНА ОД ТЕТОВСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ
АД ЕСМ додели 5 стипендии на студенти од електротехнички и информациски студии
АД ЕСМ додели 5 стипендии на студенти од електротехнички и информациски студии
Заев очекува отворање на граничниот премин Маркова Нога, обврска од Преспанскиот договор
Заев очекува отворање на граничниот премин Маркова Нога, обврска од Преспанскиот договор
Османи: Одбиен е спорниот дел во францускиот предлог кој се однесува на нас
Османи: Одбиен е спорниот дел во францускиот предлог кој се однесува на нас
Петков објасни што ќе се случи ако Македонија го прифати „францускиот предлог“
Петков објасни што ќе се случи ако Македонија го прифати „францускиот предлог“
ССМ утре ќе го блокира влезот на Скопје
ССМ утре ќе го блокира влезот на Скопје
Бектеши: Цената на струјата што ја понуди ЕСМ не е нереална, туку одговорна одлука
Бектеши: Цената на струјата што ја понуди ЕСМ не е нереална, туку одговорна одлука
Османи: Колку треба да си алчен и да не си ја сакаш државата
Османи: Колку треба да си алчен и да не си ја сакаш државата

И МИЈАЛКОВ ГИНЕЛ ЗА МАКЕДОЊА ЗАТОА ГО СТАВИЛЕ НА ЦРНА ЛИСТА, УСПАТ ОД НЕБО МУ ПАДНАЛЕ МЕГА ХОТЕЛИ, ЗГРАДИ, БЕНЗИСКИ ПУМПИ, ХАЦИЕНДИ НА ВОДНО, МИЛИОНИ ВО БАНКИ

И поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков се јави со статус на Фејсбук откако беше ставен на црната листа на САД. Тој вели дека одлуката не е исправна и е базирана на дезинформации.

-Жалам за денешната одлука на Стејт Департментот и сметам дека таа не е исправна.
Одлуката е базирана на конструкции и дезинформации за кои со време ќе се докаже дека се неиздржани.

Секогаш сум ги бранел и ќе ги бранам интересите на Македонија.
Верувам дека правдата ќе победи и дека одлуката на американската администрација ќе биде корегирана, пишува Мијалков на Фејсбук.

За разлика од неговиот братучед, Никола Груевски, кој често објавува статуси на Фејсбук, Мијалков нема навика да го прави тоа. Последната објава му е од 2020 година, кога изрази сочувство за смртта на Амди Бајрам.

loading...

https://tai.go88.is/

https://sunwin.gg/