ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”

И ОФИЦИЈАЛНО Е ГОТОВО – БАЈДЕН И ОФИЦИЈАЛНО ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ОТКАКО 538 ДЕЛЕГАТИ ОД СИТЕ СОЈУЗНИ ДРЖАВИ ГИ ДОСТАВИЈА СВОИТЕ ГЛАСОВИ ВО СЕНАТОТ, БАЈДЕН ДОБИ 306 ГЛАСОВИ, МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ПОТРЕБНИТЕ 270 ГЛАСОВИ

It’s over, again.

The 538 members of the Electoral College cast their ballots on Monday, the penultimate step in confirming President-elect Joe Biden’s victory over Donald Trump in the November election.

In Georgia, a state Biden was able to flip in 2020, former Democratic gubernatorial candidate Stacey Abrams took the roll call of electors and announced that the state had cast its electoral votes for him.

“I am pleased to announce that Joseph R. Biden has received 16 votes for president of the United States,” Abrams said.

As more members of the Electoral College cast their votes around the country, the drama-free proceedings resembled previous elections in which the results were a foregone conclusion. A little after 5:30 p.m. ET, when California cast its 55 votes, Biden crossed the 270-vote threshold needed to officially be declared the next president.

Despite pressure from Trump and his legal team to convince the Republican legislatures in battleground states to appoint a slate of electors who would overturn the popular vote, none obliged. Biden was on track to receive his 306 votes compared to 232 for Trump — coincidentally, the same margin Trump won in 2016, which he has characterized as a “landslide.”

loading...

Accel World EX (https://animetv.cc/m/RKwZ) Episode 2

Watch anime online for free at AnimeHeaven sites like animeheaven

Watch Detective Conan OVA 06: Follow the Vanished Diamond! Conan & Heiji vs. Kid! Episode Full

WCOStream: Magical Warfare (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc watch anime free

Wakelet: https://wakelet.com/@animeflixnl

Myspace: https://myspace.com/animeflixnl