(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

И ПАРТИЈАТА НА ПЕНЗИОНЕРИ ГИ ДОСТАВИ ВО СВОИТЕ БАРАЊА ДО ЗАЕВ И КОВАЧЕВСКИ

ЕДЕН ОД ПРИОРИТЕТИТЕ – ИЗМЕНИТЕ И ДОПОЛНЕНИЈАТА НА ЗАКОНОТ ЗА ПЕНЗИСКО И ИНВАЛИДСКО ОСИГУРУВАЊЕ КОЈ НА ПРЕДЛОГ НА ПП ПРЕКУ ПРАТЕНИКОТ ИЛИЈА НИКОЛОВСКИ ЌЕ БИДЕ ДОСТАВЕН ВО ПОСТАПКА ВО СОБРАНИЕТО ВО ТЕКОТ НА УТРЕШНИОТ ДЕН.

На средбата на претседателот на Партијата на пензионери Илија Николовски придружуван од претседателот на Главниот одбор на ПП Добре Ефремовски која се одржа во Владата на Република Северна Македонија со Премиерот Зоран Заев, Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски и Генералниот секретар Љупчо Николовски, покрај договарањето за понатамошната соработка во рамките на Коалицијата и подршката на Владата во понатамошните реформи, беше договорено да се даде приоритет на измените и дополнувањата на Законот за пензиско и инвалидско осигурување во делот за усогласување на пензиите покрај оној со растот на трошоците на живот и во делот со растот на просечната плата во државата. Со тоа на 1 јануари и 1 јули секоја година пензионерите ќе имаат знатно зголемувсње на пензиите.

На средбата, исто така беше разговарано и дадена целосна подршка за барањата на корисниците на пензиите во специфичните сектори – одбраната, зголемување на ниските пензии, еднократна помош на корисниците на пензиите и други досега утврдени побарувања на оваа категорија на граѓани, што ке биде предмет и цел на понатамошните реформи и законодавни решенија.

Заедно заклучивме дека Парламентарното мнозинство е стабилно и дека оваа Влада треба да остане до крајот на својот мандат.

loading...

sites to watch anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

animeheaven app Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

animeheaven My Hero Academia (Dub)

AnimeHeaven Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3

free anime My Hero Academia Season 3