АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

И Партијата за движење на Турците останува во власта

И Партијата за движење на Турците (ТХП), предводена од пратеникот Енес Ибрахим, останува дел од владејачкото мнозинство. Во соопштение до медиумите, од ТХП наведуваат дека по завршувањето на првиот круг од локалните избори ќе се посветат на изборни активности и во пресрет на вториот круг и нагласуваат дека без калкулации остануваат дел од власта.

„Како единствена прогресивна партија на турската заедница во Северна Македонија, остануваме доследни на нашите политички определби, кои се темелат на демократските вредности и принципи. Здравата иднина на нашата земја, како и општата благосостојба на граѓаните секогаш биле и ќе останат приоритет на ТХП. Со таа цел, без никакви калкулации, остануваме дел од владиното мнозинство и веруваме дека со повеќе напори ќе успееме да ги коригираме недостатоците и ќе ги оправдаме очекувањата на граѓаните“,

велат од ТХП.

Токму со оваа партија, минатата зима социјалдемократите имаа превирања на локално ниво, поточно во Радовиш, каде од ТХП го напуштија мнозинството во општинскиот совет. Иако тогаш имаше информации дека тоа може да ја разниша и коалицијата на централно ниво, за што ТХП закажа и конгрес, сепак, партијата одлучи да остане во коалицијата со СДСМ.

loading...

AnimeFLV: Aldnoah.Zero (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://twistmoe.net: Watch the Garden of sinners Chapter 7: ……not nothing heart. (Murder Speculation Part B) twistmoe Episode Full anime stream

Website https://animefreak.ws: Watch Super Robot Wars The Original Generation: The Divine Wars animefreak Episode 25 dubbed anime

Ghost in the Shell: SAC_2045 (https://animeflix.nl/m/bl1m) Episode 12