(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС: СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА, НО ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС: СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА, НО ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!

И Паторот велеше: Еве мене нека ме затворат само нека не ја уништуваат Македонија… Па потоа побегна!

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на својот Фејсбук профил напиша дека не и паѓа на памет да бега. Постот на Јанкулоска следи откако дел медиуми шпекулираа за можно бегство на поранешната министерка, откако вчера Врховниот суд донесе одлука таа да оди во затвор.

„Нема потреба од спектакли, опсада на зградата во која живеам, вознемирување и претресување на соседите. Ако некој ме бара јас сум дома и на крај памет не ми паѓа некаде да бегам. Ништо не е поскапоцено од секој момент поминат со семејството“, напиша Јанкулоска на Фејсбук.

Врховниот суд вчера ги отфрли жалбите поднесени од осудените во случајот „Тенк“, Никола Груевски, Гордана Јанкулоска и Ѓоко Поповски и ги потврди пресудите изречени од Апелациониот суд.

Врховниот суд ги потврди пресудите на Јанкулоска и Груевски за „мерцедесот“

Во случајот „Тенк“, што го отвори поранешното Специјално јавно обвинителство, за незаконски тендер за набавка на луксузен „мерцедес“, првостепено беше осудена поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, на затворска казна од шест години, која Апелацискиот суд ѝ ја намали на четири години.

И Попоски има казна затвор од четири години, а Груевски казна од две години затвор. Груевски за време на судењето за случајот избега во Унгарија каде доби азил.

loading...

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Yi Nian Yong Heng (https://animebee.to/m/mbex) Episode 52

Website https://animefreak.ws: Watch VS Knight Lamune & 40 Fresh (Dub) animefreak Episode 6 anime websites

ANIMEFLIX: Ai no Kusabi anime episode 2 online free at https://animeflix.nl animeflix darling in the franxx

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/40947/kissanimemx

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/forum/index.php?action=profile;u=568897