На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

И СЕГА СПОРЕДЕТЕ И САМИТЕ: ЕДНИТЕ, СПОНЗОРИ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА ДЕРАТ НАРОД ВО ПРИВАТНИ БОЛНИЦИ, ДРУГИТЕ, ЗАЕВИ ДОНИРААТ МИЛИОН ЕВРА ВО АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА, ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ, ПОМОШ ЗА ИЗГОРЕНИОТ ГЛОБАЛ…

Навистина е многу лесно да се направи споредбата за тоа кој каков бизнисмен е и колку придонесува за државата и народот.

Од една страна го имаш газдата на Орка Холдинг и Систина, главниот спонзор на ВМРО ДПМНЕ кој ем е обвинет дека затаил данок и го оштетил буџетот за од 10 до 20 милиони евра, значи го покрал народот, ем во време на Корона ги дере пациентите кои се лечат во неговата болница со фантастични цени од околу 2000е трошок за еден ден поминат во болницата.

Од друга страна ги имаш Заеви кои практично волонтерски за без пари ја оправат земјата од кризата во која ја остави ВМРО ДПМНЕ, секој ден за тоа трпат црна пропаганда клетви и закани по живот и плус донираат свои пари, околу 1 милион евра донирани пари во возила за брза помош, хуманитарни пакети, донации по луѓе, донација за изгорениот Глобал, донација во медицински помагала и опрема на болници, донирани пари за фондот за плати за лекари…

Колку е тешко да се направи споредба за тоа кој искрено ја сака земјата и народот, а кој само гледа како тој народ да го покраде и да му ги земе парите безмилосно без тронка жал и совест?!

Разликата е како ден и ноќ!

loading...

anime websites. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

animes online 4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

4Anime Tokyo Ghoul

sites to watch anime 4Anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

english anime 4Anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

Black Clover (Dub) Episode 167