Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

И СМЕТКОВОДИТЕЛИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА

Барањето на сметководителите за пролонгирање на роковите за доставување на даночните и финансиските извештаи доставено до Владата на ден 18 јануари е изгубено низ бирократските лавиринти, исто како и реалната потреба и предлози за нов Закон за вршење сметководствени работи изминативе три години, велат од групата на сметководители и овластени сметководители, кои најавуваат дека утре на пладне ќе протестираат за своите права пред зградата на Владата.

– Сметководителите кои во Македонија се 10.000, ја живеат ерата на легислативна хиперинфлација, со законските измени и постоечките одредби во услови на пандемија, коишто одредби во практицирањето ги извршуваат овластените сметководители. Сето тоа без некој да води сметка за притисокот кој го преживуваат за да одговорат на сите предизвици при имплементирањето на законските решенија. Наметнатите кратки рокови и недоречености во законските решенија, примена на истите на среден рок ќе се причинско последична врска за квалитетот на даночното односно финансиското известување, кое што известување е сигнификантно за даночната и економската политика на државата – велат во нивното соопштение.

Додаваат дека приморани се своите права да ги остварат со организиран протест во вторник, 25 јануари, во 12 часот пред Владата.

– Искрено се надеваме на прием од страна на владини представници, воедно и представници од сите институции задолжени за измените согласно барањата на сметководителите – се вели во нивното соопштение.

loading...

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://wcostream.cc: Watch Rainy Cocoa, Welcome to Rainy Color wcostream Episode 12 watch anime free

KissAnime: Ani*Kuri15 anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime fire force

Crayon Shin-chan Movie 10: Arashi wo Yobu Appare! Sengoku Daikassen Episode Full

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimelol/1254375/

Dribbble: https://dribbble.com/gogoanimebe/about