КАКО ТРГНАЛЕ БРАЌАТА БУГАРИ КАЈ ДА Е ЌЕ ПРАТАТ И ТЕНКОВИ НА НАС
КАКО ТРГНАЛЕ БРАЌАТА БУГАРИ КАЈ ДА Е ЌЕ ПРАТАТ И ТЕНКОВИ НА НАС
(Видео) Голем број верници во „Свети Сава“: По 55 години заедно МПЦ и СПЦ
(Видео) Голем број верници во „Свети Сава“: По 55 години заедно МПЦ и СПЦ
КОЈА БУДАЛА ИСПАДНА ОВОЈ ЧОВЕК - МИЛАНОВИЌ ЌЕ ГО УЦЕНУВА НАТО СО СИТУАЦИЈАТА ВО БОСНА ЗА ДА ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА ВО НАТО?!
КОЈА БУДАЛА ИСПАДНА ОВОЈ ЧОВЕК - МИЛАНОВИЌ ЌЕ ГО УЦЕНУВА НАТО СО СИТУАЦИЈАТА ВО БОСНА ЗА ДА ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА ВО НАТО?!
Ќе биде изненадување како руската војска ќе одговори на влезот на Финска во НАТО, вели Захарова
Ќе биде изненадување како руската војска ќе одговори на влезот на Финска во НАТО, вели Захарова
АНАЛИЗА НА ФАКТОР: ИМА ОПШТИНИ ШТО ГУБАТ И ДО 90 ОТСТО ОД ВОДАТА - огромни се загубите на овој скапоцен ресурс
АНАЛИЗА НА ФАКТОР: ИМА ОПШТИНИ ШТО ГУБАТ И ДО 90 ОТСТО ОД ВОДАТА - огромни се загубите на овој скапоцен ресурс
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР ГИ ВРАЌА МААЛСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ - слободно побарајте од нив совети за лична заштита
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР ГИ ВРАЌА МААЛСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ - слободно побарајте од нив совети за лична заштита
СПАСЕНИ ЖИВОТИТЕ НА НАД 900 ХРАБРИ УКРАИНСКИ БОРЦИ КОИ ЦЕЛ МЕСЕЦ БЕА ОПКОЛЕНИ ВО ЖЕЛЕЗАРАТА ВО АЗОВСТАЛ
СПАСЕНИ ЖИВОТИТЕ НА НАД 900 ХРАБРИ УКРАИНСКИ БОРЦИ КОИ ЦЕЛ МЕСЕЦ БЕА ОПКОЛЕНИ ВО ЖЕЛЕЗАРАТА ВО АЗОВСТАЛ
ПРОДОЛЖУВА КАТАСТРОФАЛНОТО МЕНАЏИРАЊЕ СО ГРАДОТ НА ДАНЕЛА: ГРАД СКОПЈЕ УШТЕ НЕМА НАБАВЕНО СРЕДСТВО ПРОТИВ КОМАРЦИ ОТИ ПРОПАДНА ТЕНДЕРОТ, СЕ ПРСКА СО ЗАЛИХИ ОД ЛАНИ
ПРОДОЛЖУВА КАТАСТРОФАЛНОТО МЕНАЏИРАЊЕ СО ГРАДОТ НА ДАНЕЛА: ГРАД СКОПЈЕ УШТЕ НЕМА НАБАВЕНО СРЕДСТВО ПРОТИВ КОМАРЦИ ОТИ ПРОПАДНА ТЕНДЕРОТ, СЕ ПРСКА СО ЗАЛИХИ ОД ЛАНИ

ИКОНАТА НА СДСМ ОДИ ВО ПОЛИТИЧКА ПЕНЗИЈА ПО 30 ГОДИНИ ТЕШКА БЕЗМИЛОСНА БИТКА СО ВМРОНИТЕ – ШЕЌЕРИНСКА: ВРЕМЕ Е ЗА НОВИ КАДРИ, ПОДОБРИ ОД МЕНЕ!

Министерката за одбрана и актуелен заменик-претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска на денешната церемонија во Касарната „Илинден” во Скопје, по повод турската донација од 7.400 комплети гортекс униформи за припадниците на Армијата, соопшти дека нема да се кандидира за заменик претседател на СДСМ по Конгресот на партијата во мај.

– Добив прашање од мојата Општинска организација дали сум кандидат, кажав дека не сум, затоа што сметам дека и СДСМ и политичката сцена на Република Северна Македонија, одат напред кога постојано продуцираат нови кадри. Апсолутно, пристапот кон Конгресот треба да ни биде да формулираме и нови политики, а тие да бидат подобри, изјави Шекеринска.

За шпекулациите дали е таа кандидат за амбасадор на земјава во Вашингтон и дали би ја прифатила таа позиција доколку и биде понудена Шекеринска рече дека за такво прашање не се дискутира преку медиуми.

– Во ниту еден момент не сум учествувал во дискусија по ова тема. Таа тема долго време беше интересна за јавноста, имаше информаци, дезинформаци, деманти. Мислам дека е тема кој не треба вака да се дискутира. Се работи за многу важно место, се работи за место кое што особено станува значајно имјаќи предвид дека новоизбраниот претседател (на САД) доаѓа со една нова поактивна политика и на Балканот. Тоа е прашање за кое не се дискутира преку изјави, туку во рамките прво на Министерството, па на Владата и во соработка со претседателот. Јас се чуствувам заморено да дезинформираме, па да демантираме. Мислам дека е срамота за едно такво место да се игра медиумска игра, истакна Шекеринска. рече Шекеринска.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

AnimeDao Dragon Ball Z (Dub)

AnimeDao My Hero Academia Season 3

AnimeDao JUJUTSU KAISEN (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

tải go88