МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
МВР СЕКОЈ ДЕН КАЗНУВА СТОТИЦИ НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ: 349 санкции за брзо возење
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Литванија изложена на голем кибер напад од Русија: Одмазда за блокадата на Калининград
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина
Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина
РУСКАТА ВОЈСКА СЕЕ СМРТ ВО УКРАИНА: Најмалку 10 лица загина при руски напад врз трговски центар во Кременчук
РУСКАТА ВОЈСКА СЕЕ СМРТ ВО УКРАИНА: Најмалку 10 лица загина при руски напад врз трговски центар во Кременчук
Николовски од Долнени: Земјоделците редовно и неселективно ги добиваат своите субвенции – Се покажа дека партиските блокади се на штета на секој земјоделец
Николовски од Долнени: Земјоделците редовно и неселективно ги добиваат своите субвенции – Се покажа дека партиските блокади се на штета на секој земјоделец
Алијанса за Албанците: Насилство и вандализам на координаторот на ДУИ
Алијанса за Албанците: Насилство и вандализам на координаторот на ДУИ
Зошто медиумите му дозволуваат на Никола Димитров да се одмаздува на СДСМ и ДУИ за тоа што не стана министер со тоа што ќе шири паника и национализам и ќе ги поткопува преговорите со Бугарија?!
Зошто медиумите му дозволуваат на Никола Димитров да се одмаздува на СДСМ и ДУИ за тоа што не стана министер со тоа што ќе шири паника и национализам и ќе ги поткопува преговорите со Бугарија?!
БОМБА НА ОСМАНИ: Димитров потпиша протокол во кој прифаќаме бугарско гледиште кон Илинденското востание, со замнувањето од МНР Димитров си го зел документот со себе!
БОМБА НА ОСМАНИ: Димитров потпиша протокол во кој прифаќаме бугарско гледиште кон Илинденското востание, со замнувањето од МНР Димитров си го зел документот со себе!

Илиевски до Димитриевски: Си научил да глумиш како Тони Михајловски

Оливер Илиевски, кандидат на СДСМ за градоначалник на Куманово, не гледа инцидент во случајот со сопирањето на возилото на неговиот противкандидат и довчерашен сопартиец Максим Димитриевски. Според него, се работи за рутинска контрола на СВР Куманово.

-Се констатирало дека имало затемнети стакла. Со тоа се докажува дека СВР Куманово биле во право. Ние се боревме токму против селективност, а тој бара селективност. Ако технички е неисправно, СВР треба да постапи. Да снимате такви драми, зошто го наследил од Тони Михајловски тоа глумење овие денови. Се гледа како ВМРО-ДПМНЕ и Димитриевски соработувале, а тоа го дознавме сите и сега зборува за режим против кој ние се боревме, а соработува со нив – вели Илиевски.

Тој додаде дека шефот на изборниот штаб на Димитриевски преговарал со кумановскиот општински комитет на ВМРО-ДПМНЕ за соработка, а за возврат се нуделе директорски функции во јавни претпријатија. Притоа, Илиевски истакна дека неговиот противкандидат лице што го нарекувал криминалец сега му е заменик-шеф на неговиот штаб.

loading...

https://go88.gg/

https://sunwin.fan/