ВМРОВЦИТЕ ГАДНО СЕ ИЗЛАЖАА: МИСЛЕА ДЕКА МОЖАТ ДА ГО НАВРЕДУВААТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ И ДА ГО КЛЕВЕТАТ А ТОЈ МИРНО ЌЕ ИМ МОЛЧИ И НЕМА ДА ИМ ВРАТИ?!
ВМРОВЦИТЕ ГАДНО СЕ ИЗЛАЖАА: МИСЛЕА ДЕКА МОЖАТ ДА ГО НАВРЕДУВААТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ И ДА ГО КЛЕВЕТАТ А ТОЈ МИРНО ЌЕ ИМ МОЛЧИ И НЕМА ДА ИМ ВРАТИ?!
(ВИДЕО) Битиќи на МЕФ22: “Спремни сме да направиме социјално праведна енергетска транзиција што ќе ни донесе енергетска безбедност и диверзификација”
(ВИДЕО) Битиќи на МЕФ22: “Спремни сме да направиме социјално праведна енергетска транзиција што ќе ни донесе енергетска безбедност и диверзификација”
МЗШВ започнува нов проект за Национална стратегија за oбезбеденост со храна
МЗШВ започнува нов проект за Национална стратегија за oбезбеденост со храна
Арсовска: Започнуваме со инвестиција за целосна реконструкција на левата страна на кејот на Вардар
Арсовска: Започнуваме со инвестиција за целосна реконструкција на левата страна на кејот на Вардар
ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието

Илиевски од Речица и Табановце: За 4 години да не газиме кал во ниту една населба и село во Куманово!

Денеска Оливер Илиевски, кандидатот на СДСМ за Градоначалник на Куманово и Атина Мургашанска носител на листа советници од СДСМ и коалицијата, ги посетија граѓаните од Речица и Табановце и го понудија Најдоброто за нив, програма креирана од самите граѓани, со приоритетите на секое место, мапирани цела една година.
Илиевски потенцираше дека граѓаните тука очекуваат од општината да ги реши нивните проблеми.

“Најдоброто за Речица е конечно реализирање на проектите кои се срамни за зборување, како асфалтирање на сите улици, да не зборуваме за вакви срамни работи, како реконструкцика на патот од Никола Тесла до с. Речица, но не смееме да дозволиме да се гази кал во ниту една населба во Куманово, и да продолжиме да зборуваме за европски проекти, за повисок животен стандард и нови можности.”

Тој се обрати и до младите од Речица при што истакна дека конечно ќе имаат игралиште во нивното основно училиште. На средба со граѓаните од Чивили’к-Сланиште, с. Табановце, Илиевски истакна дека за сите проекти кои како општина ќе ги аплицира до надлежните министерства, имаат финансиска конструкција и затоа нудат реални и остварливи проекти.

Тој пред граѓаните од Табановце даде завет дека Најдоброто за нив значи општината конечно да ја реконструира водоводната мрежа и да се изгради канализациона мрежа. “За граѓаните од Чивил’к-Сланиште од големо значење е осветлување на автопатот, асфалтирање на улици, канализација и водоводна мрежа. Ајде да создадеме безбедни патишта и патишта без кал!”, заврши Илиевски.

loading...

ric go88 quy luật đánh tài xỉu go88 mẹo chơi tài xỉu trên go88

sunwin 4050 cm cnc laser engraver sunwin đăng ký sunwin ăn tiền