Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза

ИМА И НЕШТО ПОЗИТИВНО ОД СКАНДАЛОТ СО МУХАМЕД ЗЕКИРИ: Во Груевизмот беше незамисливо владин секретар и висок партиски функционер да оди во притвор, ВМРО-вските функционери мислеа дека се над закаонот, мислеа дека го фатиле бога за м…

Мухамед Зекири е личен пријател на Заев, беше потпретседател на СДСМ, беше владин секретар. И сепак беше стрпан во затвор како да е најобична шуша, ич не го фермаа ни два посто! Ова беше незамисливо во Груевизмот, тогаш владините функционери мислеа дека го фатиле бога за муда што вика народот, извинете за францускиот ама нема подобар начин да се искаже мајндсетот што тогаш го имаа видните вмровци.

Секако, нема да негирам дека скандалот со Мухамед Зекири не е разочарување за сите што се боревме за пад на режимот на Груевски и неговата мафија. Особено ќе биде големо разочарување ако се докаже вината на Мухамед Зекири на суд.

И нема да биде ова прв пат, сите уште свежо се сеќаваме на шокот од Катица Јанева, рана која никогаш нема да ни зарасне.

Но сепак има и нешто добро во целата приказна – имаме систем, имаме институции, имаме правда, имаме демократија, никој не го лаже народот дека ЗЕКИРИ БИЛ НАМЕСТЕН ОД БАНДИТИ ОД СЕРАВА ала Диме Спасов смешките на вмровската пропаганда…

Го нема МАРКО ЗВРЛЕ да молчи и да го спасува Зекири за скандалот…

Го нема ЈОВО ПРЕВАРА да го пушта да си оди дома и после да бега за Унгарија.

Значи имаме напредот, е сега дали сакаме да го видиме тоа е друго, народот си има ум и очи и уши, нека гледа нека слуша и нека мисли со своја глава кога ќе одлучува како ќе се однесува политички.

Наше е да ги пкажеме фактите а како ќе се одлучува по нив, тоа е работа на секој граѓанин на нашата земја, не сме деца, сите сме зрели и доволно умни да резонираме, барем би требало да бидеме.

loading...

https://go88.gg/

sunwin live chat sunwin âu mỹ chơi sunwin có bị bắt không