Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ

ИМА ПРАВДА ИМА МИР – ЕКСКЛУЗИВНО: РАЗРЕШЕНА СУДИЈКАТА ТАТЈАНА МИХАЈЛОВА, ЕДНА ОД НАЈЖЕСТОКИТЕ СВАРОВСКИ ЏЕЛАТИ!

Судијката Татјана Михајлова ќе остане запаметена како судијка која го притвори новинарот Томислав Кежаровски, неколкумина судии и еден обвинител

Како што неофицијално дознава „ПРАВОСУДСТВО“, судијката Татијана Михајлова е разрешена од судиската функција!

Одлуката за разрешување на Михајлова ќе биде јавно објавена, највероајното уште во текот на денешниот ден од Судскиот совет на Република Северна Македонија.

Сега веќе разрешената Михајлова ќе остане запаметена како жена која преку кодошење на свои колеги – адвокати, но и судии, од поранешниот премиер Никола Груевски беше наградена со тоа што беше именувана за судија во скопскиот кривичен суд и тоа во Одделот за организиран криминал и корупција.

Михајлова ќе остане запаметена како судија „Сваровски“, односно како судијка која спроведуваше политички одлуки, а една од нив е и притворањето на новинарот Томислав Кежаровски, на неколкумина судии, еден обвинител и на уште неколку други лица во предметот наречен „Ликвидација“.

Имено, ретки се тие случаи каде Михајлова не изрекла мерка притвор, но ќе остане запаметена и како судијка кој влегуваше во отворена конфронтација со Јавните обвинители од некогашното Специјално јавно обнинителство, но и како верен послушник на Владимир Панчевски, кој, пак, ја постави за негов заменик, откако му заврши функцијата претседател на скопска „единица“.

Педантните хроничари ќе посведочат дека Татјана Михајлова, како и Панчевски пред неа, ќе се обиде да го „истумба“ годишниот план за работа на судиите. Таа се обиде да ги преживее изминатите неколку години со барање да и се продолжи судиската функција или со нејзино именување за претседател на основниот суд во Ресен.

(Љ.Станковиќ)

loading...

Website https://wcostream.cc: Watch Kitaro's Graveyard Gang 2 (Dub) wcostream Episode Full wcostream one piece

Watch Diabolik Lovers II: More,Blood (Dub) Episode 12

Website https://4anime.biz: Watch Super Robot Wars OG: The Inspector 4anime Episode 26 4anime app ios

AnimeKisa: Nangoku Shounen Papuwa-kun anime episode 1 online free at https://animekisa.in anime online

Debate: https://www.debate.org/gogoanimelol/

Credly: https://www.credly.com/users/kissanimemx/