АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

ИНФЕКТИВНА Е ПОЛНА, ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ! Д-р Милена Стевановиќ очекува пандемијата да трае до крајот на 2022 година

Д-р Милена Стевановиќ, директорката на Клиниката за инфективни болести, за порталот Трилинг изјави дека болничките капацитети на клиниката се исполнети.

– Во моментот имаме 80 хоспитализирани пациенти на различна возраст, на жалост меѓу нив има и млади пациенти во тешка здравствена состојба – рече таа и додаде дека е тешко да се предвиди каква ќе биде состојбата со ковид-19, особено зимава.

Загрижувачки е порастот на заболени од Ковид 19 кај младата и кај невакцинираната популација.

– Пациентите кои претходно биле вакцинирани имаат далеку полесна клиничка слика од тие што не се вакцинирани – вели д-р Стевановиќ.

Таа предвидува дека пандемијата веројатно ќе трае до крајот на идната година.

loading...

https://gogoanime.be haikyuu season 3 gogoanime

AnimeDao: Gakuen Benriya Series: Antique Heart anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao seven deadly sins

Website https://animebee.to: Watch Date A Live: Date to Date animebee Episode Full gogoanime

Watch Fushigi Mahou Fun Fun Pharmacy Episode 48

Website https://aniwatch.pro: Watch Mars of Destruction aniwatch Episode Full free anime