Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј
Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј
Џафери избувнал, се изнервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Џафери избувнал, се изнервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Странски војници предизвикаа нови инциденти во Скопје!
Странски војници предизвикаа нови инциденти во Скопје!
Кој е Убиецот од Тексас: Бил агресивен и го малтретирале во училиште
Кој е Убиецот од Тексас: Бил агресивен и го малтретирале во училиште
Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест
Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест

Инспекторите на Град Скопје одзедоа девет сообраќајни дозволи на диви превозници

Инспекторите за патен сообраќај на Град Скопје во рамките на редовните работни задачи во текот на изминатите денови во три смени вршеа контроли и исконтролирани се над 40 превозници. При контролите се утврдени неправилности и одземени се 9 сообраќајни дозволи на диви превозници.

Градот Скопје продолжува со засилените инспекциски надзори за да овозможи почитување на прописите, a Инспекторатот продолжува со засилени контроли со цел сузбивање на дивите превозници на територијата на градот. Неселективно при вршењето на контролите се санкционираат сите што не го почитуваат Законот за јавни патишта и ја доведуваат во прашање безбедноста на патниците и на другите учесници во сообраќајот.

Со почит, Град Скопје

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Black Clover Episode 163

4Anime Black Clover

4Anime Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 18

stream anime online 4Anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO