ЛИДЕРОТ НА МЛАДИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ОД СТРУМИЦА, СТОЛЕ КОЦИРОВ: Едно сме биле, едно и ќе останеме. СДММ е авангарда, движечка сила и мотивација на секој млад социјалдемократ
ЛИДЕРОТ НА МЛАДИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ОД СТРУМИЦА, СТОЛЕ КОЦИРОВ: Едно сме биле, едно и ќе останеме. СДММ е авангарда, движечка сила и мотивација на секој млад социјалдемократ
Над 1 000 неважечки ливчиња во Кочани, Илијев од СДСМ во водство пред Папазов од ВМРО-ДПМНЕ
Над 1 000 неважечки ливчиња во Кочани, Илијев од СДСМ во водство пред Папазов од ВМРО-ДПМНЕ
ВО ЖИВО: ВО 00.30 ЧАСОТ СЕ ОЧЕКУВА ОБРАЌАЊЕ ОД БИХАЧКА НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ
ВО ЖИВО: ВО 00.30 ЧАСОТ СЕ ОЧЕКУВА ОБРАЌАЊЕ ОД БИХАЧКА НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ
(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ ПОБЕДИ ВО СТРУМИЦА СО 4000 РАЗЛИКА
(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ ПОБЕДИ ВО СТРУМИЦА СО 4000 РАЗЛИКА
НИКОЛОВСКИ ПОТВРДИ: Во Прилеп победи кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, во Скопје, Битола и Куманово ќе победиме ние во втор круг, во Штип ќе се бие битка во втор круг
НИКОЛОВСКИ ПОТВРДИ: Во Прилеп победи кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, во Скопје, Битола и Куманово ќе победиме ние во втор круг, во Штип ќе се бие битка во втор круг
(ВИДЕО ВО ЖИВО) НИКОЛОВСКИ: КОЧИ МИЦКО, СДСМ ПОБЕДУВА ВО СКОПЈЕ И ПОБЕДУВА ИЛИ ВОДИ ВО 28 ОПШТИНИ!
(ВИДЕО ВО ЖИВО) НИКОЛОВСКИ: КОЧИ МИЦКО, СДСМ ПОБЕДУВА ВО СКОПЈЕ И ПОБЕДУВА ИЛИ ВОДИ ВО 28 ОПШТИНИ!
Митко Јанчев прогласи победа со резултат три наспроти еден
Митко Јанчев прогласи победа со резултат три наспроти еден
БРАВО СКОПЈАНИ: ШИЛЕГОВ ВОДИ ПРЕД ДАНЕЛА СО 15 000 ГЛАСОВИ!
БРАВО СКОПЈАНИ: ШИЛЕГОВ ВОДИ ПРЕД ДАНЕЛА СО 15 000 ГЛАСОВИ!

(Интервју) Муареми: Никогаш нема да дозволам да измислиме предмет по нечија желба!

Арафат Муареми, актуелниот директор на Управата за финансиска полиција, во интервју за „Фокус“ зборува за сработеното во Управата, „сопките“ во соработката со Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, како и за актуелни предмети.

Разговараше: Валентина Вурмо

ФОКУС: Веќе три години сте на чело на Управата за финансиска полиција. Дали ќе го задржите директорското место или можеби на вашата позиција ќе дојде кадар на ДУИ?

МУАРЕМИ: Директорското место на Управата за финансиска полиција е политичка позиција која, согласно Законот за финансиската полиција, предвидено е назначувањето да се врши од страна на Владата на Република Северна Македонија. Прв пат на оваа позиција со поддршка на претседателот на Владата бев именуван како професионален кадар од фелата на финансискиот криминал и тоа право дали останувам на истата позиција или истата се предава на раководење на коалицискиот партнер зависи од самиот претседател Зоран Заев.

Линк до интервјуто на Фокус.мк

loading...

Watch Aquarian Age: Sign for Evolution Episode 13

AnimeFreak: Gate Keepers anime episode 24 online free at https://animefreak.ws animefreaks official website

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime kiss

https://animeflv.uk dubbed anime

Gogoanimebe contently: https://gogoanimebe.contently.com/

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/gogoanimelol/