ЗА ОВОЈ ГОЛГЕТЕР ВМРО ДПМНЕ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА НАЈДЕ РЕШЕНИЕ
ЗА ОВОЈ ГОЛГЕТЕР ВМРО ДПМНЕ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА НАЈДЕ РЕШЕНИЕ
ЗАКАНИТЕ КОИ ГИ ПИШУВАВ НА ФБ БЕА ЦРН ХУМОР ОД ЛИК ВО ЦРТАН ФИЛМ: АКТИВИСТОТ НА ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА, МАРЈАН КАМИЛОВСКИ СЕ ЖАЛИ ДЕКА ПОЛИЦИЈА МУ УПАДНАЛА ДОМА И МУ ОДЗЕЛА КОМПЈУТЕРИ
ЗАКАНИТЕ КОИ ГИ ПИШУВАВ НА ФБ БЕА ЦРН ХУМОР ОД ЛИК ВО ЦРТАН ФИЛМ: АКТИВИСТОТ НА ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА, МАРЈАН КАМИЛОВСКИ СЕ ЖАЛИ ДЕКА ПОЛИЦИЈА МУ УПАДНАЛА ДОМА И МУ ОДЗЕЛА КОМПЈУТЕРИ
(ВИДЕО) МАРЈАН ЃОРЧЕВ: СЛАВИ ТРИФУНОВ ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ЗА НАС, ТОЈ Е ШОУМЕН ВОДЕН ОД ПОПУЛИЗАМ, НАЦИОНАЛИЗАМ И СЛАВА И ТЕШКО ЌЕ СЕ РАЗБЕРЕМЕ СО НЕГО!
(ВИДЕО) МАРЈАН ЃОРЧЕВ: СЛАВИ ТРИФУНОВ ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ЗА НАС, ТОЈ Е ШОУМЕН ВОДЕН ОД ПОПУЛИЗАМ, НАЦИОНАЛИЗАМ И СЛАВА И ТЕШКО ЌЕ СЕ РАЗБЕРЕМЕ СО НЕГО!
Успешно заврши Главната планирачка конференција за 19-тата НАТО вежба „Република Северна Македонија 2021“ во Охрид
Успешно заврши Главната планирачка конференција за 19-тата НАТО вежба „Република Северна Македонија 2021“ во Охрид
Новo од „Тиквеш“ – Шприцер во лименка
Новo од „Тиквеш“ – Шприцер во лименка
СЛАВИ ТРИФОНОВ: Се додека Бугаринот не е спокоен во однос на неговата историја, што претставува и Република Северна Македонија, нашето мислење ќе биде исто како и на сите Бугари
СЛАВИ ТРИФОНОВ: Се додека Бугаринот не е спокоен во однос на неговата историја, што претставува и Република Северна Македонија, нашето мислење ќе биде исто како и на сите Бугари
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ КОМАРЦИ
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ КОМАРЦИ
Филипче од трибината „Најдборото за нашата општина“ во Гостивар: Додека ние не спиевме за да ја менаџираме коронакризата, ВМРО-ДПМНЕ се будеше со идејата како политички да профитира
Филипче од трибината „Најдборото за нашата општина“ во Гостивар: Додека ние не спиевме за да ја менаџираме коронакризата, ВМРО-ДПМНЕ се будеше со идејата како политички да профитира

Истрагата за „Попис“ е затворена, нема да им се суди на Ахмети и Груевски

Истрагата за случајот „Попис“ од неодамна е затворена, односно ова значи дека нема да им се суди на поранешните коалициски партнери, осомничените Али Ахмети и Никола Груевски.

Информацијата за „Фокус“ ја потврдија од Обвинителството, а овој случај го отвори СЈО.

„За предметот „Попис“ по спроведената постапка и преземените процесни дејствија е донесена Наредба за запирање на истражна постапка“, велат од Обвинителството за „Фокус“.

Како што неофицијално дознаваме, пресудно за ваквата обвинителска одлука било тоа што во текот на истрагата не се докажало дека е сторено кривично дело, односно сведоците се држеле до приказната дека пописот пропаднал поради сериозни пречки и несогласувања, а не поради личен договор на двајцата лидери.

Овој предмет го отвори згаснатото СЈО, а сомнежите беа дека двајцата тогашни лидери, искористувајќи ги своите овластувања како претседатели на политички партии во 2011 година, се договориле да го стопираат пописот на населението, а сѐ со цел да ги скријат неповолните факти за демографската структура на населението.

Во овој предмет, и двајцата некогашни коалициски партнери беа осомничени за кривичното дело „Злоупотреба на службената положба и овластување“, од член 353 од Кривичниот законик, за што е предвидена затворска казна над пет години.

Повеќе детали за запирањето на истрагата, но и за останатите десетина истраги кои во периодот од 2017-2018 година ги отвори СЈО, прочитајте во најновиот број на неделникот „Фокус“.

loading...

ANIMEFLIX mob psycho 100 animeflix: One Punch Man Episode 12

4Anime anime websites: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12