За прв пат одбележан Националниот Лајонс: Ден Лајонизам – добрина покажана на дело
За прв пат одбележан Националниот Лајонс: Ден Лајонизам – добрина покажана на дело
Вашиот дом заслужува модерна тераса, катче за вистинско уживање
Вашиот дом заслужува модерна тераса, катче за вистинско уживање
ПРИМЕР ЗА ДОБАР МЕНАЏЕР НА ЈАВНА ИНСТИТУЦИЈА: ВАСКО КИЧЕВСКИ ЗАМИНУВА ОД МЕНАЏЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР, ЗАД СЕБЕ ОСТАВА СИЛНА ИНСТИТУЦИЈА
ПРИМЕР ЗА ДОБАР МЕНАЏЕР НА ЈАВНА ИНСТИТУЦИЈА: ВАСКО КИЧЕВСКИ ЗАМИНУВА ОД МЕНАЏЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА НА ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР, ЗАД СЕБЕ ОСТАВА СИЛНА ИНСТИТУЦИЈА
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп

Истражување: Секој трет млад сака да се исели од Македонија

Речиси секој трет млад човек сака да се исели од Северна Македонија, покажува истражувањето на Агенцијата за млади и спорт спроведено во периодот од јануари до март 2022 година на ниво на државата. Во истражувањето учествувале 1.200 испитаници.

„Најголема желба да се отселат имаат младите од Источниот регион, а најмала од Полошкиот. Причина за тоа е незадоволството од образовниот систем и недостигот на практична настава. Младите сметаат дека квалитетот на живеење може да се подобри преку доброто образование, можностите за вработување и намалување на корупцијата. Целта била да се создаде слика за ставовите, перцепциите и очекувањата на младите луѓе во државата“, се наведува во истражувањето.

Резултатите уште покажуваат дека 68,4 проценти од анкетираните имаат негативен став кон образованието, а речиси 30 проценти проблемот го гледаат во наставниот кадар, за кој сметаат дека е неквалификуван и незаинтересиран.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

english anime Naruto: Shippuden (Dub)

JUJUTSU KAISEN (Dub)

watch animes AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

anime online AnimeDao DARLING in the FRANXX (Dub)

anime streaming SK8 the Infinity

tải go88