ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп

ИСТРГУВАНИ ПРВИТЕ 5.000.000 денари од корпоративната обврзница издадена од СН Осигурителен Брокер АД Битола

СН Осигурителен Брокер АД Битола, како најголем субјект во својот сегмент на национално ниво, денес со задоволство ја објавува веста за реализација на првиот налог преку Македонска Берза АД Скопје за купување на корпоративни обврзници издадени од Друштвото и тоа на износ од 5.000.000 денари односно 500 лотови само два дена од датумот на започнување на рокот за издавање на обврзницата.

СН Осигурителен Брокер АД Битола им се заблагодарува на инвеститорите за довербата и очекува да се исполнат проекциите и во рамки на 20 работни денови целосно да се реализираат односно запишат и уплатат 100% од понудените долгорочни должнички хартии од вредност-корпоративни обврзници.

Вкупната одобрена емисија има вредност од 80.000.000 денари и поделена на 8000 лотови со номинална вредност од по 10.000 денари по лот.

Корпоративната обврзница му носи на имателот на обврзницата фиксна годишна каматна стапка од 6%.

Роковите на исплата на номиналната вредност на корпоративната обврзница се по истекот на 5 години од денот на упис на обврзниците во Централниот Депозитар за хартии од вредност.

Компанијата ја користи оваа прилика да ги информира своите инвеститори дека терминот на тргување на обврзницата преку Македонска Берза АД Скопје е секој работен ден од 11:00 до 11:30 часот.

Компанијата, за непосреден, стручен и професионален одговор на сите евентуални дополнителни прашања на темата, за сите заинтересирани, на располагање го става и својот Заменик на Директорот за финасии, г-дин Деан Стојановски, преку неговиот телефон: 070/730-437 и интернет адреса: [email protected]

loading...

The Dearest Episode Full

WCOStream: Tokyo Ghoul:re 2nd Season anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

Final Approach (https://animekisa.in/m/KLOR) Episode 13

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Pinterest: https://www.pinterest.com/animefreakws

Allmyfaves: https://www.allmyfaves.com/animefreakws