ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија
ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија
Русија прави масакар во Украина: Под урнатини на зграда во Мариупол најдени 200 тела
Русија прави масакар во Украина: Под урнатини на зграда во Мариупол најдени 200 тела
Пендаровски: Одлуката на СПЦ ќе придонесе за исправање на историските неправди
Пендаровски: Одлуката на СПЦ ќе придонесе за исправање на историските неправди
Османи: Честитки до МПЦ и до сите верници кои што долго време ја чекаа оваа правична одлука
Османи: Честитки до МПЦ и до сите верници кои што долго време ја чекаа оваа правична одлука
Нека е за многу години овој голем ден, историски за православието и за македонската државност, напиша на Фејсбук поранешниот премиер Зоран Заев
Нека е за многу години овој голем ден, историски за православието и за македонската државност, напиша на Фејсбук поранешниот премиер Зоран Заев
Тренчевска: Преку подобрување на условите за странски работници и поедноставување на законските процедури, придонесуваме во намалувањето на дефицитот на работна сила
Тренчевска: Преку подобрување на условите за странски работници и поедноставување на законските процедури, придонесуваме во намалувањето на дефицитот на работна сила
Архиепископ Стефан: 55 години седевме и чекавме во тремот, сега имаме кој да се погрижи за нас
Архиепископ Стефан: 55 години седевме и чекавме во тремот, сега имаме кој да се погрижи за нас
Шаќири во Лондон се сретна со стипендисти на АУЕ ФОН: Некој од вас ќе биде следниот Илон Маск
Шаќири во Лондон се сретна со стипендисти на АУЕ ФОН: Некој од вас ќе биде следниот Илон Маск

ИСУСЕ ХРИСТЕ, МИЛИ БОЖЕ, ПУТИН СКРЕНАЛ ОД УМОТ: РУСИЈА ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ВОЕНА ИНВАЗИЈА НА ФИНСКА И ШВЕДСКА?!?!?!

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска предупреди дека пристапувањето или на Финска или на Шведска во НАТО ќе предизвика, како што рече, сериозен одговор од Москва.

Ако која било од нордиските земји се обиде да се приклучи на безбедносната алијанса, рече Захарова, тоа „ќе има сериозни воени и политички последици што ќе бараат од нашата земја да преземе реципрочни чекори“.

-Ние ја сметаме посветеноста на финската Влада на воена политика на неутралност како важен фактор за одржување безбедност и стабилност во северна Европа – истакна таа.

Инаку, Финска соработува со безбедносната алијанса за некои прашања и присуствуваше на денешниот состанок во Брисел, иако официјално не е членка на блокот.

Минатиот месец, премиерката Сана Марин рече дека е „многу малку веројатно“ Финска да аплицира за членство во НАТО за време на нејзиниот мандат.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

watch anime dub AnimeDao Dragon Ball Super

Tokyo Revengers

anime sites The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 3