Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Ристевска – Јорданова: Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Бајден на средба со лидерите на Шведска и Финска
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
Петровска ги посети студентите на АУЕ ФОН кои се на теренска настава со армиските специјалци: практичната настава е значајна за квалитетно образование
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
За Грција е историска одлуката за Шведска и Финска да аплицираат во НАТО
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање - Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат, внесовме квалитет, инвестиции и иновативност
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Финска не сака нуклеарно оружје на своја територија, вели премиерката Марин
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Архиепископот Стефан: Му благодариме на Бога што наидовме на братољубиво разбирање кај патријархот Порфириј
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО
Позната листата со барања на Турција за да дозволи влез на Финска и Шведска во НАТО

ИСУСЕ ХРИСТЕ – Зоран Ставрески и Трајко Славески заедно со другите екс министри ќе го советуваат Бесими

Поранешниот министер за финансии, Зоран Ставрески, заедно со другите поранешни министри ќе формираат Совет како експертско тело коешто ќе биде дел од СЕФФ Форумот на којшто ќе се разгледуваат актуелни прашања и теми за коишто е потребен консензус во општеството.

Ваква иницијатива произлегла на денешната средба на актуелниот министер за финансии, Фатмир Бесими со поранешните министри за финансии од осамостојувањето на државата, соопштуваат од Министерството.

На средбата присуствувале Џевдет Хајредини, Таки Фити, Никола Поповски, Зоран Ставрески, Трајко Славески и Кирил Миноски, додека останатите, кои ја вршеле оваа функција од објективни причини не дошле на средбата, но интенцијата е и тие да бидат дел од Советот.

-Советот на поранешни министри за финансии ќе претставува тело кое ќе функционира како дел на Скопје економски и финансиски форум – СЕФФ и истиот ќе биде активен во текот на целата годината за прашања и теми важни за економскиот развој на земјата. Улогата на Советот е да даде солидна основа на Форумот во градењето кредибилни економски политики преку инклузивен и транспарентен процес. Тоа ќе биде пред се тело на експертско ниво во кое искуството и знаењето на неговите членови ќе претставуваат додадена вредност во креирањето на политиките, соопштуваат од Министерството.

Ставрески откако даде оставка од функцијата и после објавувањето на „бомбите“ го немаше неколку години во јавноста.

Се активира неодамна кога опозициската ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека тој ќе биде во работното тело што го формриаше опозицијата со цел да го мониторира работењето на новите градоначалници од партиските редови и остварувањето на предвидените проекти во општините што ги раководат.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 3

4anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

free anime online 4Anime Demon Slayer: Entertainment District Arc

stream anime online Dragon Ball (Dub)

watch anime free 4Anime Fairy Tail (Dub)

tải go88