Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

ИЗГАСЕН ПОЖАРОТ КАЈ БОГОРОДИЦА, СПАСЕНИ БЕНЗИСКИТЕ ПУМПИ: Борбата со пламените јазици траела четири часа. Пожарот ја зафатил граничната караулата на АРМ, каде опожарено е едно полициско возило

Поради пожарот што попладнево избувна на потегот меѓу месноста Милци и Граничниот премин „Богородица”, сообраќајот на овој граничен премин е во прекин и возилата се пренасочуваат на граничниот премин „Дојран”, информираат од АМСМ. Не се знае кога граничниот премин ќе биде повторно отворен за сообраќај.

Информациите од теренот се дека пожарот поради ветрот се движел кон границата со Грција. Од грчка страна, пожарот го гаснеле пожарникари од Поликастро.

-повеќе на темата: По пожарите расте притисокот за одговорност

Од Општина Гевгелија информираат дека борбата со пламените јазици траела четири часа. Огнот го зафатил шумскиот појас крај македонско-грчката граница, но за среќа е ставен под контрола. „Зафатена е огромна површина борова шума, а поради ветрот истиот се прошири до грчката територија, зафаќајќи ја и граничната караулата на АРМ, каде опожарено е едно полициско возило“, велат од Општина Гевгелија.

Покрај гевгелиските пожарникари, во борбата со пламените јазици се вклучило и јавното општинско претпријатие „Комуналец“, граничната полиција и вработените во хотелот „Фламинго“.

За среќа, велат од Општината, избегната е поголема катастрофа и пожарот не ги зафати граничниот премин, хотелите „Фламинго“ и „Принцес“, но и двете бензински пумпи „Шимов“ и „Окта“.

loading...

Website https://aniwatch.pro: Watch Love Hina Spring Movie aniwatch Episode Full aniwatch me

Website https://gogoanime.be: Watch Tico and Friends (Dub) gogoanime Episode 39 gogoanime anime list

Domain of Murder (Dub) Episode Full

AnimeFreak: Magic Wonderland anime episode Full online free at https://animefreak.ws vinland saga animefreak

Deviantart: https://www.deviantart.com/gogoanimebe

Forums bagisto: https://forums.bagisto.com/user/animefreakws