По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров
КАЕВСКИ: Откако пропаднаа блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, да не се одолговлекува, да се донесат 30 закони кои чекаат во Собранието
КАЕВСКИ: Откако пропаднаа блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, да не се одолговлекува, да се донесат 30 закони кои чекаат во Собранието
Шведска го потпиша барањето за влез во НАТО, Финскиот парламент денеска ќе гласа за приклучување
Шведска го потпиша барањето за влез во НАТО, Финскиот парламент денеска ќе гласа за приклучување

Излезе од печат новата книга на Бранко Тричковски “Мојата борба со Македонија”

Капитално дело за македонските надежи и за неверојатниот талент со кој ги упропастуваме.

Книгата е во издание на Прва линија, односно на Шорткат, уредник Џабир Дерала, насловна страница Чедо Поповски, лектура м-р Гордана Ацеска, Јане Ѓеорѓиоски ги копаше биткоините на Тричко по архивите на Фронтлајн, ДТП Бојан Ивановиќ. Книгата ја отпечати најдобрата печатница јужно од Будимпешта- Пропоинт Скопје.

Утре ќе ве информирам во кое кафуле и во кое време ќе можете да ја добиете книгата лично од авторот.
544 страници.

Пакетчињата, чоколадцата и бомбончињата, пластичните или текстилни дедамразовци, па дури и парфемите, се надминати работи, најдобар поклон што за себе или за блиските можете да го обезбедите за ефтини пари (600 ден, со шанси во истата цена да влезе уште една книга) е “Мојата борба…”. Не е лесно да се најде кафуле кое може да прими десет илјади души за три часа.

Можна е и достава на домашна адреса преку “Сити бајк”.
За сите интересирања пишете ми во инбокс или јавете се на тел. 071331026.

Се гледаме, се слушаме и се читаме!
Среќна Нова година!

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime Attack on Titan Final Season (Dub)

ANIMEFLIX Attack on Titan Final Season

animeflix website Black Clover (Dub)

watch animes Black Clover (Dub)

My Hero Academia Season 2

tải go88