(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките

ИЗНЕНАДУВАЧКА ИЗЈАВА НА СЛЕДНИОТ ВЛАДЕТЕЛ НА БУГАРИЈА – Слави Трифонов: Ќе се обидеме да испратиме и астронаут од Северна Македонија во вселената

Како една од главните точки во програмата на неговата влада, лидерот на „Има таков народ“, Слави Трифонов, предлага испраќање на најмалку двајца бугарски астронаути во НАСА.

Тие мора да бидат маж и жена, и идната бугарска влада ќе се обиде да приклучи и астронаут од Северна Македонија.

Партијата на Трифонов по синоќешните парламентарни избори во Бугарија има најмногу освоени гласови, па останува да се види дали ќе состави Влада.

Покрај тоа, во програмата на ИТН пишува дека партијата на шоуменот ќе ја внесе Бугарија во Европската вселенска агенција. Бугарија е единствена членка во ЕУ што не е членка наедно и на агенцијата.

Според последните резултати, „Има таков народ“ ќе има 65 пратеници, а „ГЕРБ“ ќе биде застапен со 63.

Трифонов во денешното телевизиско гостување рече дека ќе го прелдожи 52-годишниот економист Николај Василев за премиер.

loading...

Fox Fears (https://animepahe.cc/m/PkgG) Episode Full

AnimeFLV: Fight!! (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk free anime online

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Soar High! Isami (Dub) animedao Episode 7 - 9 animedao jojo

Vhearts: https://vhearts.net/animefreakws

Amara: https://amara.org/vi/profiles/profile/34NsSnC0ZpmpuEEJkVaqYlfrvCTv6WsO7p007tQvrtE/