Протоколот не може да биде услов во преговорите, ниту спомнат во преговарачката рамка, порачува Маричиќ
Протоколот не може да биде услов во преговорите, ниту спомнат во преговарачката рамка, порачува Маричиќ
Бугарско МНР: Ќе одобриме меѓувладина конференција откако ќе се потпише билатералниот протокол
Бугарско МНР: Ќе одобриме меѓувладина конференција откако ќе се потпише билатералниот протокол
ИЛИ ДРЖАВАТА И ГРАД СКОПЈЕ НЕКА ГИ ЗАЛОВАТ КУЧИЊАТА НИЗ ГРАДОВ ИЛИ НЕКА НИ ДАДАТ ДОЗВОЛА ДА НОСИМЕ ПИШТОЛИ СО НАС
ИЛИ ДРЖАВАТА И ГРАД СКОПЈЕ НЕКА ГИ ЗАЛОВАТ КУЧИЊАТА НИЗ ГРАДОВ ИЛИ НЕКА НИ ДАДАТ ДОЗВОЛА ДА НОСИМЕ ПИШТОЛИ СО НАС
КАТЕ БЛАЖЕВСКА: НЕШТО НЕ ШТИМА ВО ИЗЈАВИТЕ И ПОСТАПКИТЕ НА СЛАВИ ТРИФУНОВ И ТЕОДОРА ГЕНЧОВСКА
КАТЕ БЛАЖЕВСКА: НЕШТО НЕ ШТИМА ВО ИЗЈАВИТЕ И ПОСТАПКИТЕ НА СЛАВИ ТРИФУНОВ И ТЕОДОРА ГЕНЧОВСКА
Маричиќ: Ќе инсистираме позициите кои ги изнесовме да бидат вградени во преговарачката рамка
Маричиќ: Ќе инсистираме позициите кои ги изнесовме да бидат вградени во преговарачката рамка
(ВИДЕО) Ексклузивна репортажа од „Аџибадем Систина“, 20 години од раѓањето на првото бебе од епрувета!
(ВИДЕО) Ексклузивна репортажа од „Аџибадем Систина“, 20 години од раѓањето на првото бебе од епрувета!
Маричиќ: Достоинствено ќе чекориме на патот кон полноправно членство на ЕУ
Маричиќ: Достоинствено ќе чекориме на патот кон полноправно членство на ЕУ
Средба Николовски – Оздемир во Берлин: Обединети во изнаоѓање на нови можности за полесно надминување на кризата со храна
Средба Николовски – Оздемир во Берлин: Обединети во изнаоѓање на нови можности за полесно надминување на кризата со храна

Извршени работни активности на ЈП Улици и патишта Скопје за ден 05.04.2022г. за работната акција во општина Аеродром

На улицата Васко Карангелевски се санирани оштетените бехатон плочи на пешачките патеки во површина од 8м2.

На булеварот Јане Сандански се санирани голем дел од средишните жардињери и обележана е хоризонталната сигнализација на две автобуски постојки на булеварот.

Обнова на вертикалната сигнализација имаше на улицата Васко Карангелевски, каде се исправени 6 сообраќајни знаци и на булевар Јане Сандански 2 сообраќајни знаци.

На светлосната сигнализација во оопштина Аеродром санирани се следниве недостатоци:

-к-ца бул.Кузман Јосифовски Питу со улица Фрањо Круз скршено стакло на зелен футурит 210 и заменето со ново стакло на семафор

-к-ца бул.Јане Сандански со улица Владимир Комаров скршено стакло на зелен футурит 210 и заменето со ново стакло на семафор

-к-ца бул.Јане Сандански кај Три Бисери монтирани се три сенила

-к-ца бул.Јане Сандански со ул.Васко Карангелевски монтирани се две сенила на пешаци

-к-ца бул.Јане Сандански кај „Мекдоналдс“ монтирано е едно сенило на пешак и на бул.Јане Сандански кај пешачки премин ТЦ „Бисер“ монтирано е едно сенило на пешак.

ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ

05.04.2022год.

Скопје

loading...

go88 nhà cái uy tín rút tiền go88 lâu nhà cái go88

hướng dẫn tải sunwin cho iphone game sunwin bị sập tool tài xỉu sunwin cho android