НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!
МВР ВОВЕДУВА РЕД НА ПАТИШТАТА: 71 санкции за брзо возење на автопат Куманово - Скопје - Велес, 75 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово, 52 санкционирани возачи на мотоцикли во Гостивар, два мотоцикли одземени
МВР ВОВЕДУВА РЕД НА ПАТИШТАТА: 71 санкции за брзо возење на автопат Куманово - Скопје - Велес, 75 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово, 52 санкционирани возачи на мотоцикли во Гостивар, два мотоцикли одземени
НАД ЛУГАНСК СОБОРЕН РУСКИ СУ 25, УБИЕН ПИЛОТОТ БОТАШЕВ КОЈ БИЛ ПОРАНЕШЕН ГЕНЕРАЛ ВО РУСКАТА АВИЈАЦИЈА
НАД ЛУГАНСК СОБОРЕН РУСКИ СУ 25, УБИЕН ПИЛОТОТ БОТАШЕВ КОЈ БИЛ ПОРАНЕШЕН ГЕНЕРАЛ ВО РУСКАТА АВИЈАЦИЈА
ЏОРЏ СОРОС ВО ДАВОС ВЕЛИ ДЕКА ПУТИН МОРА ДА БИДЕ ПОРАЗЕН, МОЖНО Е ДА ИМА ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА
ЏОРЏ СОРОС ВО ДАВОС ВЕЛИ ДЕКА ПУТИН МОРА ДА БИДЕ ПОРАЗЕН, МОЖНО Е ДА ИМА ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА
ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ЕКС ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД, КИСИНЏЕР: ЗАПАДОТ МОРА ДА ЈА РЕСПЕКТИРА РУСИЈА, ЌЕ МОРА ДА И ДАДЕ ДЕЛ ОД УКРАИНСКАТА ТЕРИТОРИЈА ЗА ДА СЕ ПОСТИГНЕ МИР
ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ЕКС ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД, КИСИНЏЕР: ЗАПАДОТ МОРА ДА ЈА РЕСПЕКТИРА РУСИЈА, ЌЕ МОРА ДА И ДАДЕ ДЕЛ ОД УКРАИНСКАТА ТЕРИТОРИЈА ЗА ДА СЕ ПОСТИГНЕ МИР
ВО УКРАИНА УБИЕН ВНУКОТ НА РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА
ВО УКРАИНА УБИЕН ВНУКОТ НА РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА

ЈАНЧЕВ: ДА СИ СИРОМАШЕН И СОЦИЈАЛЕН СЛУЧАЈ ВО КАВАДАРЦИ ЗНАЧИ ДЕКА НЕ ТИ СЕ РАБОТИ, РАБОТА ВО ГРАДОТ ИМА КОЛКУ САКАШ

– Им помагаме на социјалните случаи во Кавадарци, иако тие се сиромашни оти така решиле, не дека нема работа во Кавадарци, работа има колку сакаш…

Градоначалникот на Кавадарци и сопственик на компанијата за ресторани, минерална вода, сокови и пиво, Кожувчанка.

Во Кавадарци пред неколку години е отворена фабриката на Дрекселмаер која вработува над 5000 работници, па со автобуси се носат работници од соседните општини.

Исто така во градот работат успешните фирми кои се меѓу најуспешните во земјава како ИГМ трејд, ФЕНИ, Горска, Кожувчанка, Тиквеш, Урбан Инвест, Градба Промет, Црна Река Петрол, Слога Пром а исто така има и многу мали семејни винарии.

Многу успешни транспортни компании се со седиште во Кавадарци а кои се бават со меѓународен транспорт.

Градот како што е познато живее и од производство на грозје па преку лето полињата се полни со сезонски работници кои заработуваат солидни дневници.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven es My Hero Academia Season 3

english anime WONDER EGG PRIORITY

My Hero Academia Episode 8

AnimeHeaven Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

watch anime online Mieruko-chan