СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости

Јани Макрадули: Од 1 март граѓаните ќе може да плаќаат во Пошта со најниски провизии

Новиот директор на Македонска пошта, Јани Макрадули, најави дека граѓаните од 1 март ќе можат своите сметки да ги плаќаат на шалтерите, а договорот со „Халкбанк“ за платниот промет очекува да биде потпишан до крајот на годината.

„Очекувам од 1 март граѓаните да можат да плаќаат, по најниска провизија, на 330-те точки кои ги одржуваме. Верувам дека со дополнителни активности ќе го скратиме времето од потпишување на договорот со банката и дека до крајот на годината ќе го потпишеме, рече денеска првиот човек на акционерското друштво во државна сопственост.

Тој додаде дека предност при изборот на „Халкбанк“, по пропаѓањето на „Еуростандард“ бил истиот софтвер од истата компанија што го има банката, поради што процесот е подготвен технички да изведе побрзо и од таму можат најбрзо да одговорат за поврзувањето.

– Од понеделник најавувам дека ќе започнеме и со промотивно рекламирање, за многу работи сме поефикасни и поевтини како оператори, но многу граѓани тоа не го знаат затоа што не сме се изрекламирале, додаде поранешниот заменик-министер за животна средина.

Макрадули најави наоѓање нови коминтенти и враќањето на репутацијата која ја имаше порано Македонска пошта, но вели дека за голем дел од долговите не биле виновни претходните менаџерски тимови.

– 2,5 милиони евра продажба на акции од Владата не стигнале во Пошта. 7 милиони евра не ги добила Пошта од Владата како опростување на долговите на јавните претпријатија. Значи околу 10 милиони евра долг не го направил менаџментот, туку тоа се одлуки на Владата, за кои не е крив менаџментот во генералните трошоци, наведе Макрадули.

loading...

Omiai Aite wa Oshiego, Tsuyoki na, Mondaiji. (https://gogoanime.be/m/Y92M) Episode 12

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch Rainy Cocoa in Hawaii animetv Episode 12 anime tv animania

Nineteen 19 Episode Full

Penzu: https://penzu.com/p/fb5bdb65

Sonicsquirrel: http://sonicsquirrel.net/detail/user/gogoanimebe