(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете
ХАХА, ОВА Е ЈАКО - РИЗАОВ: ВМРОВЦИТЕ НЕ ЗНААТ ДЕКА ЗБОРОТ СЕВЕРЏАН НА ТУРСКИ ЗНАЧИ САКАНА ДУША
ХАХА, ОВА Е ЈАКО - РИЗАОВ: ВМРОВЦИТЕ НЕ ЗНААТ ДЕКА ЗБОРОТ СЕВЕРЏАН НА ТУРСКИ ЗНАЧИ САКАНА ДУША
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ИМА ЕДНА СИЛНА ПРИЧИНА ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ МАСОВНО ГО ПРИФАТИЈА КОМУНИЗМОТ ВО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА - САМО КОМУНИСТИТЕ НЕКОГАШ МУ ПОНУДИЛЕ НА МАКЕДОНЕЦОТ ДЕКА КОНЕЧНО ЌЕ ИМА СВОЈА ДРЖАВА
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ИМА ЕДНА СИЛНА ПРИЧИНА ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ МАСОВНО ГО ПРИФАТИЈА КОМУНИЗМОТ ВО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА - САМО КОМУНИСТИТЕ НЕКОГАШ МУ ПОНУДИЛЕ НА МАКЕДОНЕЦОТ ДЕКА КОНЕЧНО ЌЕ ИМА СВОЈА ДРЖАВА
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ЕУ И САД НИКОГАШ НЕМА ДА ЈА ПРИТИСНАТ БУГАРИЈА, ТАА Е ПОВАЖНА ОД НАС ГЕО СТРАТЕШКИ, АКО ГИ СЛУШАШ НЕКОИ ВАТРЕНИ ПАТРИОТИ ЌЕ СИ ПОМИСЛИШ ДЕКА СМЕ НУКЛЕАРНА ВЕЛЕСИЛА СО МИЛИЈАРДА ТОНИ НАОЃАЛИШТА НА НАФТА И ПРИСТАНИШТА НА 2 МОРИЊА
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ЕУ И САД НИКОГАШ НЕМА ДА ЈА ПРИТИСНАТ БУГАРИЈА, ТАА Е ПОВАЖНА ОД НАС ГЕО СТРАТЕШКИ, АКО ГИ СЛУШАШ НЕКОИ ВАТРЕНИ ПАТРИОТИ ЌЕ СИ ПОМИСЛИШ ДЕКА СМЕ НУКЛЕАРНА ВЕЛЕСИЛА СО МИЛИЈАРДА ТОНИ НАОЃАЛИШТА НА НАФТА И ПРИСТАНИШТА НА 2 МОРИЊА
Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

ЈАВНОСТА БАРА ОДГОВОРНОСТ ОД ГАЗДИТЕ НА ТУРИСТИЧКИ АГЕНЦИИ: ДО КОГА ЌЕ ПРАЌАТЕ ИЗМОРЕНИ ВОЗАЧИ НА ДОЛГИ РЕЛАЦИИ?!

Уште колку животи треба да изгубиме и трагедии да доживееме за да научите дека нема играчка со превоз, нема играчка со несоодветни брзини и изморени до трт возачи кои возат Луѓе, а не камења?!

До кога сите ќе молчиме за:
– фалш технички прегледи,
– криминал со дигиталните картици и тахографите
– фалш лекарски прегледи на возачите
– за сите скапани, тумбани, изгорени па репарирани нашминкани, конфискувани автобуси со фалсификат документи и преправани шасии што се во промет пуштени,
– за сите лиценци добиени под рака
– за возачите што ги пуштате неодморени од тура на тура без при тоа да им обезбедите услови за одмор спијат по автобуси и паркинзи на рати, а треба да ви возат километри и километри пак назад
-дека автобусите сами си ги приправате и доправате или си барате возачи кои се разбираат бар малку и да лежат под автобуси да го средат дефектот дур вие во џебчето имате змиички……
-до кога со тубите црвена нафта или најевтино купена за да не се танка у странство јер је поскапа нафтата за некој цент
– до кога ќе збирате возачи од кафана поднапиени за вашите непланирани тури
– до кога ќе им дозволувате а по примери и од газдите со телефоните во рака да летаат по патиштата и да зборат или да го снимаат патот?!?!?
За што?! За повеќе пари ли?!?

Имам уште многу да пишувам и прашувам До Кога ама премногу сум вознемирена од една страна, а од друга благодарна на Бога што 15 години ме чуваше по патиштата кога и мене ми се запалил автобус, кога на возачот му било лошо а сам пратен на тура од 3000км со мене и уште 50 и кусур души, кога на секое влагање во автобус душата ми се тресела и на секоја пауза сум се молела на Бога само да стасаме дома живи и здрави!!! Кога на укажани дефекти ти викале терајте!!!
Можам цела книга да напишам за да раскажам како се работи превоз и туризам во Мк, и Слободно нека ми се налутат колегите превозници и од агенции ама баш ме Заболе, сега сваќам дека за вас сте битни само вие и вашата заработка без при тоа да се за секирате најпрво за луѓето кои ви ја одработуваат работата и го жртвуваат својот живот и на уште 5о и кусур луѓе за Вие да се богатите!!
До кога нема да знаете за тоа што значи СОП (стандардни оперативни процедури)?!?

Чест на исклучоци можам на прсти да ви ги набројам превозниците кои работат професионално, коректно и исправно по Закон и пропис, сѐ друго е шлајм!!!

Можеби не е моментот за ваков пост…. Ама мака ми е бре веќе од сите преќутувања, душа ме боли за секој човечки живот… 🙁
Сите се возиме со истиот автобус!!! Сите сме соучесници додека молчиме. Доста е!!!

Јасмина Апостоловска

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Record of Ragnarok Episode 3

AnimeHeaven Redo of Healer Episode 5

anime sites AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime

AnimeHeaven Tokyo Revengers Episode 23