Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

Јавноста гневна за оваа изјава на лидерката на ДОМ, иако жената нема лоша намера – Морачанин: Струјата треба да биде поскапа

Претседателката на ДОМ Маја Морачанин денеска од собраниската говорница истакна дека граѓаните треба да плаќаат поскапа електрична енергија.

-Јас сметам дека електричната енергија не треба да биде евтина, затоа што ако струјата е евтина, тоа доведува до поголема потрошувачка, а ние треба да ја штедиме електричната енергија – рече Морачанин, додавајќи дека тоа е тенденција во светот.

Таа истакна оти се согласува дека во овој момент заради корона кризата и јасната социоекономска криза потребни се стимулативни мерки и поддршка за граѓаните за да не го почувствуваат тој удар, но, порача таа, подобро решение е намалување на електрична енергија само кај социјално ранливите категории.

Инаку, со 83 гласа „за“, пратениците денеска ги донесоа законските измени со кои ДДВ-то за електричната енергија се намалува од 18 на 5 проценти, со што се спречува зголемување на цената на струјата.

loading...

Let's Nupu Nupu (https://animeflix.nl/m/bRE2) Episode 16

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Scissor Seven (https://kissanime.mx/m/wKaW) Episode 10

Website https://animetv.cc: Watch Magia Record: Puella Magi Madoka Magica Side Story Season 2 - The Eve of Awakening animetv Episode 6 google anime tv

Crokes: https://www.crokes.com/animefreakws/profile/

Hvacr: https://hvacr.vn/diendan/members/animefreakws.124980/#about