Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на влашката заедница во пресрет на 23 Мај – Националниот ден на Власите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Герасимовски: Проектот „Нега на стари лица во домашни улови“ е најзначајниот проект за пензионерите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
Битиќи на тркалезна маса со дански индустрии: Северна Македонија е доверлив партнер на инвеститорите
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
(ВИДЕО) СУДИЈАТА ОГНЕН СТАВРЕВ ПРИ ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРЕСУДАТА И КАЗНИТЕ ЗА ТНТ: ОБВИНЕТИТЕ И НИВНИТЕ АДВОКАТИ ГО ЗЛОУПОТРЕБИЈА ПРАВОТО СО ЦЕЛ ДА ГО ЗАСТАРАТ ДЕЛОТО НО УСПЕАВМЕ ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ВО ТАА НАМЕРА
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари

ЈАВНОСТА ЗАТЕЧЕНА И ШОКИРАНА: ЃОКОВИЌ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД НА 16 ДЕКЕМВРИ, А СЛЕДНИОТ ДЕН БЕЗ МАСКА ИМ ВРАЧИЛ ПЕХАРИ НА ДЕЦА

На 17 декември Ѓоковиќ им ги врачи пехарите на најдобрите млади тенисери на свеченоста во Тенискиот центар на Дорќол во Белград. (Фото: Тениски сојуз на Србија)

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ имал позитивен тест на ковид на 16 декември, а сепак на 17 декември, на свеченоста во Белград им ги врачил пехарите на најдобрите млади тенисери прогласени од Тенискиот сојуз на Србија (ТСС).

Во судските документи објавени денеска во Мелбурн, каде тенисерот е во имиграциски притвор оти му е одбиена визата за влез во Австралија иако добил медицинско изземање оти не е вакциниран, адвокатите на Ѓоковиќ велат датата на првиот позитивен ПЦР тест за ковид е 16 декември.

Српскиот портал Блиц објави дека Ѓоковиќ најверојатно се заразил на 14 декември, кога бил во публиката на кошаркарскиот натпревар Црвена Звезда-Барселона во Белград, каде и се фотографирал со кошаркарот Најџел Хејс-Дејвис, кој следниот ден имал позитивен ковид тест и не играл на дуплото коло на Евролигата. (Фото: Твитер)

Како што објави ТСС, на 17 декември Ѓоковиќ им ги врачи пехарите на најдобрите млади тенисери на свеченоста во Тенискиот центар на Дорќол во Белград, а присуствувале само наградените деца, без широк аудиториум поради епидемиолошките мерки за заштита од пандемијата.

Според видеото на фејсбук страната на ЈП Пошта на Србија, на 17 декември, Ѓоковиќ со сопругата Јелена, обајцата без маски, биле гости и во музејот на поштата каде се промовирала поштенска марка со неговиот лик.

Српскиот портал Блиц објави дека Ѓоковиќ најверојатно се заразил на 14 декември, кога бил во публиката на кошаркарскиот натпревар Црвена Звезда-Барселона во Белград, каде и се фотографирал со кошаркарот Најџел Хејс-Дејвис, кој следниот ден имал позитивен ковид тест и не играл на дуплото коло на Евролигата.

ЃОКОВИЌ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 НА 16 ДЕКЕМВРИ, ВЕЛАТ НЕГОВИТЕ АДВОКАТИ ВО СУДСКИТЕ ДОКУМЕНТИ

Ѓоковиќ, кој има изјавено дека е против вакцинацијата, доби медицинско изземање од вакцинирање за да игра на турнирот Австралијан опен, а одлуката за тоа разбесни многумина обични Австралијци кои минаа стотици денови во строг карантин и без можност за патување. Но, при слетувањето, драматично му беше забранет влез во земјата.

Тој ќе остане во имиграциски притвор во хотел барем до понеделник, за кога е закажана итна судска постапка која може да заврши и со негово депортирање од Австралија.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 6

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 17

anime online Horimiya

anime online Fairy Tail

old animefreak AnimeFreak My Hero Academia Season 5 (Dub)

tải go88