Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

Јорданов: Инвестиција од 3,5 милиони денари во спортски комплекс во населбата Баби во Штип, во следна фаза ќе се инвестираат уште 4,5 милиони

Почитувани,

Денес во населба Баби заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со директорите на јавните претпријатија, советниците и нашите сограѓани сме тука свечено да го пуштиме во употреба спортско рекреативниот центар кој опфаќа спортски терени кои се комплетно реконструирани со софистицирана тартан подлога, нови кошеви, голови, партерно и хортикултурно уредување на парковата површина, целосно осветлување, поставување на канделабри, инвестиција одвоена од буџетот на општина Штип во вредност од 3,5 милиони денари.

Ова е прва фаза од уредување на овој простор во најголемата населба во Штип, Баби, а следна фаза ќе биде издвојување на дополнителни 4,5 милиони денари за нова парковна површина веднаш до оваа содржина со што овој дел од градот ќе добие прекрасен лик, прекрасно катче во кое ќе уживаат сите генерации од најмлади со највозрасни

Сакам да напоменам дека до овој момент на територија на Штип се одвиваат во неколку населени места градежни активности и се одвива градежната експанзија која ја најавивме и се надевам дека во наредниот период ќе произлезат капитални инвестиции и проекти со кои што ќе се подобри животот на сите наши сограѓани.

loading...