АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

Јордановска кон невакцинираните и непрележаните: Патетични сте, на душа носите многу животи

За невакцинираните и непрележаните!

Бидејќи сте толку решени дека оваа чума нема да допре до вас, да ве потсетам – многу од нас со хронични болести не можеме да стигнеме до доктор, многу од нашите најблиски со месеци се мачат да закажат преглед, да бидат прегледани, да бидат оперирани, да бидат надгледувани.

Тоа е нашиот систем, господа, сакале или не. Вие верувајте во вашиот имун систем, ама кога тој ќе потклекне, отстапете место на оние што сториле се за себе и своите најблиски без да се потпираат на т.н „медицински“ видеа од Youtube.
Тие од Youtube нека ве лечат, нека ве советуваат, нека ве хоспитализираат, но јас и мојата фамилија одбиваме веќе две години да бидеме заложници и да молиме за еден преглед оти вие сте решиле да не се вакцинирате, а потоа кога згустило, да се пријавувате во болница.

Доста е! На душа носите многу животи, сериозно е доста. Имате лажни сертификати, знаеме сите, носете си ги со здравје, ама носете си ги и последиците од тоа. Не се вакцинирате – платете си за тест. Толку е јасно. Друг начин засега нема. Со среќа и на едни и на други, само престанете да цмиздрите дека не можете да влезете во кафана, во име на сите оние кои патат за воздух во моментов.
Патетични сте.

ФБ статус на Мери Јордановска

loading...

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Sengoku Majin Goushougun (Movie) Episode Full

Watch Danganronpa 3: The End of Hope’s Peak High School - Future Arc (Dub) Episode 12

Website https://animedao.nl: Watch Maburaho animedao Episode 24 animedao gintama

Black Blood Brothers (Dub) Episode 12