Нема договор меѓу ССМ и Владата, продолжува штрајкот во јавниот сектор
Нема договор меѓу ССМ и Владата, продолжува штрајкот во јавниот сектор
КОСТАДИНОВ: Спортот обединува, затоа го помагам спортот во Струмица и во овие тешки кризни времиња
КОСТАДИНОВ: Спортот обединува, затоа го помагам спортот во Струмица и во овие тешки кризни времиња
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Целосно реконструирана пешачката патека од двете страни на улицата Љубљанска во Карпош
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Целосно реконструирана пешачката патека од двете страни на улицата Љубљанска во Карпош
ПРОДОЛЖУВА БИТКАТА НА МВР ЗА РЕД НА УЛИЦИТЕ: 340 санкции за брзо возење ширум земјава, 191 сообраќајни прекршоци во Скопје, 49 за брзо возење
ПРОДОЛЖУВА БИТКАТА НА МВР ЗА РЕД НА УЛИЦИТЕ: 340 санкции за брзо возење ширум земјава, 191 сообраќајни прекршоци во Скопје, 49 за брзо возење
Претрес во Грчец, пронајден кокаин, приведено едно лице, Приведен бегалец од затвор, Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни
Претрес во Грчец, пронајден кокаин, приведено едно лице, Приведен бегалец од затвор, Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни
ОПШТИНА ЦЕНТАР: 20 нови јавори и друго зеленило во дворот на новата детска градинка во населба Пролет
ОПШТИНА ЦЕНТАР: 20 нови јавори и друго зеленило во дворот на новата детска градинка во населба Пролет
МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари
МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари
Претседателот Стево Пендаровски ја предводи државната делегација на Самитот на НАТО во Мадрид
Претседателот Стево Пендаровски ја предводи државната делегација на Самитот на НАТО во Мадрид

ЈОВАН МИТРЕВСКИ: Мојсовска, генсекот на Левица шири клевети на моја сметка, има 24 часа да се извини во спротивност ќе ја тужам

Јована Мојсоска, генсекот на Левица пак згрешила или го згрешила човекот. Згрешила бидејќи сум еден од ретките што и кога патува, не прикажува трошоците, а никогаш, ама НИКОГАШ не сум пријавил трошоци кога Собранието не работело. Секако, еден сум од ретките пратеници кој самостојно плаќа кирија, а вакви како Јована, односно многу “поопасни” пробале да нарушат чест и углед.

Затоа, ако Јована не се извини во рок од 24 часа, на ист начин како што ја истакна клеветата спрема мене односно истото го направи јавно преку социјалните мрежи, ќе покренам правна постапка за утврдување на граѓанска одговорност за клевета и ќе барам надомест на нематеријална штета за нарушување на честа и угледот.
Досудените средства ќе ги донирам за поправка на куќата на Христо Узунов во Охрид, еден од најголемите македонски револуционери.

loading...