БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

ЈОВАНОСКИ: Еден од проектите кои ги реализиравме во изминатите 4 години и со кој како градоначалник посебно се гордеам, е проектот „Прилепско езеро – нови авантури, нови можности“

Со официјалното ставање во употреба на спортско-рекреативниот комплекс кај вештачкото езеро, го вративме сјајот на некогаш најпопуларното и омилено излетничко место на прилепчани. Истовремено, добивме современ спортско-рекреативен комплекс, еден од најубавите во нашата земја, со содржини за сите возрасни категории на граѓани:

• мултимедијален простор под сенките на зимзелената шума, комплекс од 3 летниковци и 20 клупи за седење;
• плато за одржување на културни и забавни манифестации, концерти и место за дружење на посетителите;
• кошаркарско игралиште со трибина;
• игралиште за одбојка и 4 маси за пинг-понг, оградени и осветлени за користење во вечерните часови;
• 4 детски игралишта со соодветни содржини за најмладите посетители;
• пешачкa патекa со широчина од 1,5 метри и должина од 700 метра, осветлена со канделабри по целата должина;
• пристапна рампа, со што на лицата со инвалидитет им е овозможен пристап до сите содржини од спортско-рекреативниот комплекс.

Целиот објект е изграден од природни материјали – камен и дрво, со цел да се задржи природниот амбиентален изглед.
Проектот е финансиран од страна на ЕУ и Владата на РСМ, администриран од Светска Банка. Неговата вкупна вредност изнесува 49.5 милиони денари, од кои 6 милиони се учество на Општина Прилеп.

#ОпштинаПрилеп
#ОпштинаЗаГраѓаните

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime online JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

anime websites JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

anime dao High School DxD

anime websites Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 7