(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава
БРАВО - Маричиќ: Успешно стартува првата фаза од попишувањето
БРАВО - Маричиќ: Успешно стартува првата фаза од попишувањето

ЈОВАНОСКИ: Одбележувањето на државниот празник, Денот на народното востанието 11 Октомври, оваа година ќе се организира во посебни услови

Одбележувањето на државниот празник, Денот на народното востанието 11 Октомври, оваа година ќе се организира во посебни услови, согласно протоколот на Владата за одбележување државни празници и без масовни собири. Во таа насока, содржината на програмата за одбележување на Денот на народното востание е редуцирана.

Програмата започнува утре, петок во 11 часот, со отворање на Фестивалот на медот.

Во сабота, во ЦК „Марко Цепенков“, од 09 до 13 часот ќе се одржи крводарителска акција, во организација на ОО на Црвениот Крст – Прилеп. Вечерта во 19 часот е импровизираниот напад на Участакот, а половина час подоцна во ЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи 20 издание на Интернационалниот детски музички фестивал „Ѕвездички“.

Заради почитување на протоколот за одбележување државни празници, оваа година ќе изостане традиционалниот огномет. Огнометот е една од главните причини заради кој граѓаните во голем број излегуваат на градскиот плоштад. Тоа, во актуелните услови на пандемија од Ковид-19, е ризик и потенцијална опасност за ширење на коронавирусот.

Ниту Општина Прилеп, ниту јас како градоначалник, немаме намера да им го ограничуваме правото на слободно движење на нашите сограѓани. Меѓутоа како одговорна власт и како одговорни граѓани, ќе ги спроведеме мерките за заштита од коронавирус. Истовремено, искажувајќи грижа за здравјето на граѓаните на нашата општина, упатувам апел до сите нив, доколку сепак одлучат да излезат во центарот на градот, да користат заштитни маски и да одржуваат дистанца.

Во недела, 11 октомври, чествувањата започнуваат во 8.30 часот, со полагање на свежо цвеќе на спомениците на Методија Андонов – Ченто, Кузман Јосифоски – Питу, Алејата на народните херои, споменикот „Жена борец“ и Могилата на непобедените.

Во 12 часот, во месноста „Топташ“ ќе се одржи „Топташ даунхил купот“, а одбележувањето на празникот ќе биде заокружено во 17 часот, кога во ЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи детскиот музички фестивал „Весели ѕвончиња“.

На сите граѓани им го честитам Денот на народното востание. Нека ни е честит и вековит 11 Октомври!

loading...

Kaguya-sama: Love is War (https://gogoanime.be/m/zZA0) Episode 12 at website https://gogoanime.be the daily life of the immortal king gogoanime

Watch Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full (https://animefreak.ws/m/31dB/ep-1) at website https://animefreak.ws hunter x hunter animefreak