СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата

ЈОВАНОСКИ: После денешната обиколка на детските градинки во Прилеп, можам да кажам дека сите прилепски градинки се спремни за почеток на новата воспитно-образовна година

Во секоја од нив се почитуваат мерките на претпазливост кои што ги препорача Комисијата за заразни болести. На влезот во градинките се мери телесната температура, а во градинката „Гоце Делчев“ каде се припрема храна, се контролира редот и се води сметка сите оние кои влегуваат во кујната да бидат опремени со соодветна заштитна опрема.
Сакам да им порачам на родителите да не се грижат, затоа што децата ги носат на безбедно. Персоналот на градинките е заштитен со потребната заштитна опрема, носат маски и визири, а се врши и потребната дезинфекција.

На сите дечиња кои ќе престојуваат во градинките на ЈОУДГ „Наша иднина“ им посакувам успешна воспитно-образовна година. Истовремено, по однос на изградбата на новата градинка во населбата „Точила“, сакам да ги демантирам искажаните невистини од страна на одредени ТВ куќи и новинари.
Уште еднаш ќе потенцирам дека градинката ќе се гради во 2020 и 2021 година, онака како што изгласа и Советот на општина Прилеп. Следната година во ова време, градинката ќе биде готова и спремна да прими околу 300 дечиња.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 5

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 7

ani watch app AniWatch Dragon Ball Z (Dub)

free anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AniWatch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full