Резолуција во Конгресот за славење на македонскиот јазик и наследство
Резолуција во Конгресот за славење на македонскиот јазик и наследство
БРИТАНИЈА ЈА ОБВИНИ МОСКВА ДЕКА САКА ДА ПОСТАВИ ПРОРУСКА ВЛАДА ВО УКРАИНА
БРИТАНИЈА ЈА ОБВИНИ МОСКВА ДЕКА САКА ДА ПОСТАВИ ПРОРУСКА ВЛАДА ВО УКРАИНА
АБРЕ МАКЕДОНЧЕ, КАДЕ ЛЕТАШ: 247 санкции за брзо возење
АБРЕ МАКЕДОНЧЕ, КАДЕ ЛЕТАШ: 247 санкции за брзо возење
ЌЕ СЕ СРЕДИ ОВА РУГЛО ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ: „БУШИ“ ЈА КУПИ ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ ВАРДАР“ ВО СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ, ЌЕ БИДЕ ХОТЕЛ
ЌЕ СЕ СРЕДИ ОВА РУГЛО ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ: „БУШИ“ ЈА КУПИ ЗГРАДАТА НА „ТЕХНОМЕТАЛ ВАРДАР“ ВО СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ, ЌЕ БИДЕ ХОТЕЛ
ЛУЃЕ НЕ СИ ИГРАЈТЕ СО СУДБИНАТА, НЕ ВОЗЕТЕ ПИЈАНИ, МОЖЕ ДА УБИЕТЕ НЕКОГО А И СЕБЕСИ: МВР ФАТИ 20 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ВО СКОПЈЕ, 17 ВО ТЕТОВО, 15 ВО СТРУМИЦА, 11 ВО БИТОЛА...
ЛУЃЕ НЕ СИ ИГРАЈТЕ СО СУДБИНАТА, НЕ ВОЗЕТЕ ПИЈАНИ, МОЖЕ ДА УБИЕТЕ НЕКОГО А И СЕБЕСИ: МВР ФАТИ 20 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ВО СКОПЈЕ, 17 ВО ТЕТОВО, 15 ВО СТРУМИЦА, 11 ВО БИТОЛА...
Денеска ќе биде многу студено и ветровито
Денеска ќе биде многу студено и ветровито
Вселенскиот патријарх Вартоломеј на премиерот Ковачевски му ја честита новата функција
Вселенскиот патријарх Вартоломеј на премиерот Ковачевски му ја честита новата функција
ГЕРМАНЦИТЕ СИ ЈА ПОКАЖАА ПАК СВОЈАТА СЕБИЧНОСТ И ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ЈА ВИДОВМЕ ЗА ВРЕМЕ НА ХИТЛЕР: ОДБИВААТ ДА И ПОМОГНАТ НА УКРАИНА ЗА ДА НЕ СИ ГИ ЗАГРОЗАТ СВОИТЕ ЕКОНОМСКИ ИНТЕРЕСИ ПОВРЗАНИ СО ЕФТИНИОТ РУСКИ ГАС
ГЕРМАНЦИТЕ СИ ЈА ПОКАЖАА ПАК СВОЈАТА СЕБИЧНОСТ И ЗАБЕГАНОСТ КОЈА ЈА ВИДОВМЕ ЗА ВРЕМЕ НА ХИТЛЕР: ОДБИВААТ ДА И ПОМОГНАТ НА УКРАИНА ЗА ДА НЕ СИ ГИ ЗАГРОЗАТ СВОИТЕ ЕКОНОМСКИ ИНТЕРЕСИ ПОВРЗАНИ СО ЕФТИНИОТ РУСКИ ГАС

ЈОВАНОСКИ: СРАБОТИВМЕ МНОГУ ЗА ПРИЛЕП, НО ТУКА НЕ ЗАСТАНУВАМЕ ИМАМЕ УШТЕ МНОГУ ПРОЕКТИ НА КОИ ЌЕ СЕ ФОКУСИРАМЕ ВО СЛЕДНИОТ МАНДАТ!

На средбите со граѓаните ги презентираме проектите кои во изминатиот период го здогледаа светлото на денот, разговараме за оние кои чекаат на реализација.

Реконструираниот булевар „Гоце Делчев“, мостот на улицата „Трајко Николоски“ и комплетно реновираниот Градски фудбалски стадион се реалност, а проектот „Прилепско езеро – нови авантури, нови можности“ и детската градинка во населбата „Точила“ ќе бидат новата гордост на прилепчани.

Со граѓаните од УЗ „Рид“ ги утврдивме приоритетите на кои ќе работиме во следните месеци: изградба на парк со детско игралиште до паркингот кај Општата болница, реконструкција и рехабилитација на улиците „Ваљевска“, „Копарска“ и „Никшиќка“, уредување на игралиштето кај подрачното училиште „Кочо Рацин“.

Заедно со граѓаните, го правиме најдоброто за нашата општина!

#СДСМ#НајдобротоЗаНашатаОпштина

loading...

online anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime websites TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

animefreaks official website AnimeFreak Hunter x Hunter (2011)

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeFreak The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 5

My Hero Academia Season 2 Episode 19