Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА

ЈОВАНОСКИ: Во изминатите три години, континуираното инвестирање во образовниот процес во 10-те основни, 5-те средни и основното музичко училиште, беше еден од приоритетите на Општина Прилеп

Само минатата година, во основното образование вложивме 27.6 милиони денари, од кои за поправка, санација и одржување на објекти 7 милиони денари, за набавка на училишен мебел 7.1, а за изградба и реконструкција на објекти 13.5 милиони денари. Притоа, со помош на општествено одговорни компании, за ученици од социјално ранливи семејства дониравме таблет компјутери, со цел непречено следење на наставата од далечина.

За истата намена, во училиштата за средно образование, инвестирани беа над 5 милиони денари.

Реконструкција на фасади, покриви и подови, санација на тоалети, замена на старата дотраена дограма со нова ПВЦ, изградба на кабинети и работилници за стручните предмети, набавка на телевизори, компјутери, клупи, столици и нагледни средства, инвестирање во обука на наставниот кадар, беа дел од проектите кои со заеднички труд и средства, ги реализиравме во изминатиот период. Со иста енергија и желба, со истото темпо продолжуваме и оваа година.

Бидејќи, инвестирањето во образованието, е инвестирање во иднината на генерациите кои доаѓаат!

loading...

WCOStream watch animes: Watch Wonder Egg Priority Episode 10

GoGoAnime gogoanime one piece: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 2