Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ЈОВАНОСКИ: Започна асфалтирањето на една од главните и најпрометните сообраќајници во Прилеп, Кеј „9.Септември“, на потегот од мостот кај старата автобуска станица, до мостот „Табана“

Со поставување на новиот асфалт во должина од 900 метра и површина од 6.000 м2, нивелирање на шахтите и обележување на хоризонталната сигнализација, централното градско подрачје ќе добие современа и безбедна сообраќајница.

Веднаш после нејзиното завршување, продолжува реконструкцијата и на Кеј „1.Мај“, од другата страна на реката, каде ќе биде поставен нов асфалт на површина од околу 4.000 м2, од мостот „Табана“ до ООУ „Кочо Рацин“.

#ОпштинаПрилеп
#ОпштинаЗаГраѓаните

loading...

Love Live! The School Idol Movie Episode Full

WCOStream: Terraformars anime episode 13 online free at https://wcostream.cc watch anime online

The Daichis: Earth's Defense Family (https://animepahe.cc/m/ZGEw) Episode 13

Website https://4anime.biz: Watch Psycho-Pass: Sinners of the System Case.3 - Onshuu no Kanata ni__ 4anime Episode Full persona 4 the animation free

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/gogoanimelol

Digi: https://www.digi.com/support/forum/user/gogoanimelol