Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

Јовановиќ: Да го потсетиме Милчин-а!

Милчин во “Само интервју” вели дека Заев бил ист како Груевски. Вели дека некои околу Заев направиле кариери, а тај неко нисам “ја Милчин”(?); уште вели дека се’ било хаос и немало Европски вредности. Тоа го вели Милчин, а ја го гледам и му се чудам. Вакво лешинарење е незапаметено. Оние што имаат вакви интелектуалци, ниту короната не им паѓа тешко, пишива аналитичарот Ненад Јовановиќ на својот Фејсбук профил.

„Да го потсетиме Милчин-a.

Заев има 50/50 застапенoст на жени во политиката (родов, женски сензибилитет е застапен);

Заев ги пикна во затвор тие кои ја урнаа државата и граѓаните во времето на Груевски (правна држава функционира);

Заев е првиот претседател што ќе се бори во непосредно гласање во партијата со “За Заев” и “Против Заев” (Груевски покрај живи, и “задолжително мртви” го гласаа);

Заев е првиот премиер што го реши спорот со Грција, а наскоро ќе го реши и спорот со Бугарија (Груевски на споровите со комшиите испумпа милијарди евра наши пари);

Заев е првиот човек што зајакна плати на најсиромашни граѓани, и се’ уште ги јакне и оснажува

(Груевски сиромашните ги толчеше, а ги јакнеше олигарсите и тајкунчините);

Заев е првиот лидер на партија што се залага за различен став, менување на менталитетот и работа на Европските вредности со програмата “Европа дома” (Груевски ни велеше “еден лидер, една партија, една држава и една нација”);

Заев е првиот премиер што искрено се залага за попис, реален, со јасни методологии на Евростат, пописна канцаларија на Европа и Државниот завод за статистика (Груевски од пописот милиони си подели, а 50 луѓе не попиша);

Заев е првиот премиер што искрено се залага за политика на мир и пријателство со сите (Груевски пепел стори внатре во државата, пепел стори надвор од државата);

Милчин овие работи ги знае, од кои причини “рибари по душата на Заев” јас знам, ама тоа што го знам, не е важно за никого.

Единствено важно е што Заев диктира темпо, води добра и правична политика.

И тоа е најважно не за Милчина (нему лично му било “широко околу вратот” отсекогаш), туку е важно за граѓаните“, пишува Јовановиќ.

loading...

free anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime stream 4Anime Naruto: Shippuden

My Hero Academia (Dub) Episode 4

4Anime Attack on Titan (Dub)

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 19

To Your Eternity Episode 20