Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви

ЈОВАНОВСКИ: На Меѓународниот ден на енергетската ефикасност – 5 Март, дозволете да напоменам само дел од проектите и активностите кои ги презедовме во изминатите три години

♻️ На Меѓународниот ден на енергетската ефикасност – 5 Март, дозволете да напоменам само дел од проектите и активностите кои ги презедовме во изминатите три години, во рамки на Програмата за енергетска ефикасност, а со цел да ја заштитиме животната средина и да го намалиме аерозагадувањето во општина Прилеп.
✅ Поставивме фотоволатични панели на покривите од Градскиот пазар и Дневниот центар за лица со церебрална парализа.
✅ Во изминатите три години извршивме реконструкција на покриви, замена на старата дотраена дограма со нова ПВЦ, во повеќе објекти од основните и средните училишта, како и во детските градинки во општината и Домот за стари лица „Киро Крстески-Платник“
✅ Набавивме и ставивме во фукција 4 автобуси на метан. Тоа се нови еколошки автобуси, со кои обезбедуваме посигурен и побезбеден превоз и ја штитиме животната средина.
✅ Субвенциониравме набавка на околу 300 клима уред-инвертори и околу 300 велосипеди за граѓаните, во изминатата 2020 година.
✅ За тековната 2021 година издвоивме средства во износ од 6.5 милиони денари за набавка на инвертор клими за греење на домаќинствата, електрични велосипеди, електрични мопеди и моторцикли,
✅ Во 2021 година ќе ја субвенционираме и замената на азбестни табли од покривните конструкции на згради, со енергетски штедливи и еколошки одржливи материјали.
✅ Членовите на општинскиот Совет изгласаа Одлука за донесување
урбанистички план за вон населено место за изградба на Е2-комунална супраструктура – градби за производство на енергија термоелектроцентрала на биогас.
✅ Општина Прилеп е една од ретките општини во државата која има донесено Програма за енергетска ефикасност.

#ЗаЕколошкиПрилеп

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime website Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

Mother of the Goddess’ Dormitory

Gintama

GoGoAnime Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 144

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train