ЌЕ ПОКРИЈАТ БЛИЗУ 3 МИЛИОНА ЕВРА ДОЛГОВИ НА КЛУБОТ - ФК ВАРДАР СО НОВО РАКОВОДСТВО ВО НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА
ЌЕ ПОКРИЈАТ БЛИЗУ 3 МИЛИОНА ЕВРА ДОЛГОВИ НА КЛУБОТ - ФК ВАРДАР СО НОВО РАКОВОДСТВО ВО НОВАТА ФУДБАЛСКА СЕЗОНА
Милевски: Ги користиме ИПА фондовите, потпишани договори за 12 нови проекти вредни 3,6 милиони евра за прекугранична соработка со Бугарија и Косово
Милевски: Ги користиме ИПА фондовите, потпишани договори за 12 нови проекти вредни 3,6 милиони евра за прекугранична соработка со Бугарија и Косово
Теренската вакцинација за четврток 29.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:
Теренската вакцинација за четврток 29.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:
МЗ: Во Клиничката болница во Битола ставен во употреба нов апарат SPECT-CT гама камера
МЗ: Во Клиничката болница во Битола ставен во употреба нов апарат SPECT-CT гама камера
(ФОТО) ВУЧИЌ ПРОШЕТА ВО СКОПЈЕ: Македонците се љубезни, Србите и Македонците секогаш се сакаат
(ФОТО) ВУЧИЌ ПРОШЕТА ВО СКОПЈЕ: Македонците се љубезни, Србите и Македонците секогаш се сакаат
Георгиески: Имаме резултати, затоа УНЕСКО ни даде шанса!
Георгиески: Имаме резултати, затоа УНЕСКО ни даде шанса!
Генералниот секретар Николовски во Охрид: СДСМ постојано се менува на подобро, СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап
Генералниот секретар Николовски во Охрид: СДСМ постојано се менува на подобро, СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните го препознаваат нашиот одговорен и чесен пристап
(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЦИ НА ЕБР СО АВТОМАТИ, ПАНЦИРИ, ШЛЕМОВИ УПАДНАА ВО ПОВЕЌЕ КУЌИ НИЗ СКОПЈЕ - УАПСЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ, ЗАПЛЕНЕТО БЛИНДИРАНО ВОЗИЛО ОРУЖЈЕ И ГОЛЕМА КОЛИЧИНА ДРОГА И ДЕВИЗИ -
(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЦИ НА ЕБР СО АВТОМАТИ, ПАНЦИРИ, ШЛЕМОВИ УПАДНАА ВО ПОВЕЌЕ КУЌИ НИЗ СКОПЈЕ - УАПСЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ, ЗАПЛЕНЕТО БЛИНДИРАНО ВОЗИЛО ОРУЖЈЕ И ГОЛЕМА КОЛИЧИНА ДРОГА И ДЕВИЗИ -

ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ПОЧНУВА AKЦИЈА ЗА СОБИРАЊЕ КАБАСТ ОТПАД ВО СИТЕ СКОПСКИ ОПШТИНИ

Во периодот од 18 до 22 мај 2021 година, ЈП Комунална хигиена ќе спроведе акција за собирање кабаст отпад во сите скопски општини.
Во склоп на акцијата, претпријатието ќе постави специјални садови во коишто граѓаните ќе можат да го одложат стариот мебел и отпадот од електричната и електронската опрема.
Контејнерите наменети за одлагање кабаст отпад ќе бидат поставени на следните локации:

➡️Општина Бутел👇
Скопје Север – кај Стокомак;
Бутел 2 – на платото кај џамијата;
Помегу прв и втор влез во Радишани;
Спроти црквата Свети Јован кај трансформаторот во Бутел 1;

➡️Општина Аеродром👇
Населба Јане Сандански на булеваер АСНОМ бр. 68;
Населба Стар Аеродром на улица Коста Новаковиќ бр.48;
Населба Ново Лисиче на булевар Видoe Смилевски Бато бр. 19;
Населба Ново Лисиче на булевар АСНОМ бр.5 (кај „Рамстор“);
➡️Општина Чаир👇
Раскрсницата меѓу бул. Цветан Димов и ул. Коста Абрашевиќ;
Улица Ферид Мурад, до средното училиште Цветан Димов, кај Топлана Север;
Улица Крсте Асенов бр. 5 кај контејнерите (до чајџилница Пајтон);
Раскрсницата меѓу улица Дижонска и Втора македонска бригада;

➡️Општина Карпош👇
Тафталиџе 2, на улица „Женевска“ (автобуска постојка на последна 24-ка);
Козле, кај ресторанот „Македонска куќа“;
Долно Нерези, на улицата Ванчо Мицков;
Влае позади Порта Влае, кај контејнерите, во близина на автобуската постојка;
➡️Општина Шуто Оризари👇
Автобуска постојка на последна 19-ка;
Спроти затворот, кај Жуто Лукс;
На паркингот зад општината Шуто Оризари;

➡️Општина Ѓорче Петров👇
Ѓорче 2, автобуска постојка на последна 5-ка;
Хром, автобуска постојка на последна 4-ка;
Стара полициска станица;
Месна заедница Геге;
➡️Општина Гази Баба👇
Ченто, улица Маџари, спроти ресторан „Далиа“;
Автокоманда, улица Лазар Поп Трајков, кај месната заедница;
Алија Авдовиќ, улица Методија Андонов.Ченто, кај кај месната заедница;
Триангла, улица Благоја Стефковски, кај Кам маркет
➡️Општина Кисела Вода👇
Населба Драчево на улица Бранко Заревски бр.17, Парк на бранители;
Населба Кисела Вода на улица Христо Татарчев (главна) наспроти ЈДГ 8-ми Март;
Населба Цветан Димов на улица Георги Димитров (заден влез на СГУ Васил Антевски Дрен);
Населба Црниче на улица Наум Охридски бб (пред УЗ Црниче);

➡️Општина Центар👇
Паркинг на Паркинзи Центар спроти Веро Џамбо;
Улица Питу Гули, кај Тинекс (населба Водно);
Влезот на ООУ „Ј.Х.Песталоци“;
Дебар Маало, кај кружниот тек;
➡️Општина Сарај👇
Кај претоварната станица на „Комунална хигиена“;
Локација на старата општина Сарај;

loading...

AniWatch anime: Watch Death Note (Dub) Episode 32 (https://aniwatch.pro/m/m35G/ep-32)

GoGoAnime fairy tail gogoanime: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://gogoanime.be/m/Llga) Episode 119