Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

JП УЛИЦИ И ПАТИШТА: Реализирани активности за работната акција во општина Гази Баба за ден 12.04.2022

Екипите на ЈП Улици и патишта Скопје во големата пролетна работна акција во општината Гази Баба за денес 12.04.2022 ги извршија следниве активности:

Санирани ударни дупки со предходно машинско гребење на оштетените делови асфалт во вкупна површина од околу 100м2

Санацијата на ударни дупки е извршена на улица Перо Наков во насока од семафорите кај Супер Тинекс до пругите кај МЗТ во површина од 70м2 и на булевар Киро Глигоров кај ФОН Универзитетот во површина од 25м2..

Одговорните лица за одржување на сообраќајната сигнализација извршија обнова на вертикалната сигнализација и поставија три нови сообраќајни знаци на булеварот Киро Глигоров. Исто така извршена е и контрола и обиколка и утврдени се недостатоци на светлосната сигнализација на семафоризираните крстосници во општина Гази Баба кои ќе бидат санирани во текот на овие денови.

ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ

loading...

game bài go88 cách tải go88 cho iphone go88 match

sunwin nhatvip Cách tải game sunwin tài xỉu đổi thưởng mới nhất 2022 báo cầu sunwin