(ВИДЕО) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ: ПЕНДАРОВСКИ ВЕДНАШ ДО ШУЛЦ, МАКРОН И СТОЛТЕНБЕРГ НА САМИТОТ НА НАЈМОЌНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СВЕТОТ!
(ВИДЕО) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ: ПЕНДАРОВСКИ ВЕДНАШ ДО ШУЛЦ, МАКРОН И СТОЛТЕНБЕРГ НА САМИТОТ НА НАЈМОЌНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СВЕТОТ!
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид
СПАСОВ: Не треба да си дозволиме стравот од блокирање од страна на Бугарија да нѐ блокира и да не почнеме разговори за членство
СПАСОВ: Не треба да си дозволиме стравот од блокирање од страна на Бугарија да нѐ блокира и да не почнеме разговори за членство
Шолц и Макрон порачаа: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина
Шолц и Макрон порачаа: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина
Нема договор меѓу ССМ и Владата, продолжува штрајкот во јавниот сектор
Нема договор меѓу ССМ и Владата, продолжува штрајкот во јавниот сектор
КОСТАДИНОВ: Спортот обединува, затоа го помагам спортот во Струмица и во овие тешки кризни времиња
КОСТАДИНОВ: Спортот обединува, затоа го помагам спортот во Струмица и во овие тешки кризни времиња
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Целосно реконструирана пешачката патека од двете страни на улицата Љубљанска во Карпош
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Целосно реконструирана пешачката патека од двете страни на улицата Љубљанска во Карпош
ПРОДОЛЖУВА БИТКАТА НА МВР ЗА РЕД НА УЛИЦИТЕ: 340 санкции за брзо возење ширум земјава, 191 сообраќајни прекршоци во Скопје, 49 за брзо возење
ПРОДОЛЖУВА БИТКАТА НА МВР ЗА РЕД НА УЛИЦИТЕ: 340 санкции за брзо возење ширум земјава, 191 сообраќајни прекршоци во Скопје, 49 за брзо возење

ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација и обнова на сообраќајната опрема и сигнализација во општина Аеродром

Екипите на ЈП Улици и патишта Скопје денес во рамките на пролетната работна акција во општина Аеродром ги санираа средишните жардињери на булеварот Јане Сандански во должина од 26 метри и поставија нови заштитни столбчиња на булеварот Србија спроти хотел „Хилтон“кај паркчето „Авион“.

Извршена е контрола и обиколка на семафоризираните крстосници во Аеродром и санирани се недостатоците на светлосната сигнализација и тоа на крстосниците бул.Кузман Јосифовски Питу со бул.Јане Сандански и к-ца ул.Васко Карангелевски со бул.Јане Сандански, каде се заменети со нови, оштетените сенилата на висечките лантерни ф-300 на семафорите.

Во текот на вчерашниот ден активности се одвиваа на улицата Февруарски Поход во општина Аеродром. Извршена е санација на оштетените бехатон плочи на пешачките патеки од улицата кај бензиската пумпа „Макпетрол“ и на патеката спроти ОУ„Ѓоргија Пулевски“ во вкупна површина од 23 метри квадратни.

Обележани се две автобуски постојки на улицата Февруарски Поход и обновена е вертикалната сигнализација со 7 исправени и 2 нови сообраќајни знаци.

Беше извршена и санација на недостатоците на семафорите кај „Мајчин Дом“ односно крстосница бул.Јане Сандански со ул.Васко Карангелевски и на крстосницата ул.Фрањо Круз со булевар Кузман Јосифовски Питу.

ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ

07.04.2022год.

Скопје

loading...

lỗi rút tiền go88 cách nạp tiền go88 live go88

sunwin ân máy năng lượng mặt trời sunwin download sunwin apk